D-Vitum forte 4000 j.m., suplement diety, 150 kapsułek

Dostępny
38,99

O produkcie

100050091

D-Vitum forte 4000 j.m. suplement diety 150 kapsułek to preparat zawierający w swoim składzie wysoką dawkę witaminy D rozpuszczoną w oleju lnianym.

Właściwości

  • 4000 j.m. witaminy D3.
  • Witamina D w oleju lnianym.
  • Mała, łatwa do połknięcia kapsułka.
  • Suplement diety.
  • Dla osób dorosłych powyżej 75 roku życia.

Witamina D bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej pod wpływ promieniowania UV. Jednak stosowanie kremów z filtrami UV, bardzo mała ekspozycja na słońce oraz niska dostępność promieni słonecznych w nasze szerokości geograficznej w okresie od jesieni do wiosny ogranicza możliwość produkowania witaminy D w komórkach. Dlatego ważne jest dostarczanie odpowiednich jej ilości wraz z dietą. Produkt zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA).

Skład

Składniki: wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, cholekalcyferol (witamina D3).

Jak stosować

Doustnie, 1 kapsułka, niezależnie od posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: zdrowe osoby dorosłe powyżej 75 roku życia – 1 kapsułka.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jest dla zdrowych osób dorosłych powyżej 75 roku życia.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Opakowanie zawiera 150 kapsułek.

Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Witamina D3 100 µg (4000 j.m.) 2000%
Olej z nasion lnu
w tym:
kwas alfa-linolenowy
195 mg

98 mg
-

-

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.