D-vitum Vegan, suplement diety, aerozol, 7 ml

Marka: D-VITUM

Suplement diety zawiera witaminę D pochodzenia naturalnego, dla wegan.

Dostępny
28,89

O produkcie: D-vitum Vegan, suplement diety, aerozol, 7 ml

100020360

Opis

Witamina D bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Właściwości

Ponadto pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Produkt D-Vitum 1000 j.m. witaminy D VEGAN zawiera w swoim składzie naturalną witaminę D3 pochodzącą z porostu Cladonia rangiferina.

Organizm produkuje witaminę D na drodze syntezy skórnej pod wpływ promieniowania UV. Jednak stosowanie kremów z filtrami UV, bardzo mała ekspozycja na słońce oraz niska dostępność promieni słonecznych w nasze szerokości geograficznej w okresie od jesieni do wiosny ogranicza możliwość produkowania witaminy D w komórkach. Dlatego ważne jest dostarczanie odpowiednich jej ilości wraz z dietą.

Tabela

Składniki: 1 naciśnięcie pompki 2 naciśnięcia pompki
Witamina D3 25 μg (1000 j.m. 500% RWS) 50 μg (2000 j.m. 1000% RWS)

RWS - Referencyjna wartość spożycia.

Skład

Składniki: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), oliwa z oliwek zimnotłoczona, ekstrakt z porostu Cladonia rangiferina zawierający cholekalcyferol (witaminę D3), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.

Jak stosować

Na buteleczkę z preparatem należy zamontować pompkę dozującą dołączoną do opakowania. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji produktu. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do pojawienia się pierwszej pełnej dozy.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia:
dzieci od 1. roku życia – jedno naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie.
Dorośli – dwa naciśnięcia pompki dozującej jeden raz dziennie. 

Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych w celu uzupełniania diety w witaminę D3.
Produkt może być spożywany przez wegan.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Waga

Objętość netto 7 ml.

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.