Dary Natury

Dary Natury to polska firma założona w latach 90-tych we wsi Koryciny na Podlasiu przez Mirosława Angielczyka. Jej misją jest ochrona zagrożonych gatunków ziół i kultywowanie tradycyjnego zielarstwa. Producent wspiera również uprawy ekologiczne i organizuje wydarzenia okolicznościowe w swoich obiektach.

Sortuj według

   Dary Natury – w trosce o zabytkowe budynki i edukację na temat ziół

   Producent poodejmuje działania zmierzające do rekonstrukcji zabytkowych budynków drewnianych znajdujących się wokół fabryki. W ich wnętrzach są tworzone muzea i miejsca noclegowe dla turystów. Firma jest również właścicielem obiektu agroturystycznego na Podlasiu, a także ziołowego SPA inspirowanego terapiami ziołowymi wprowadzonymi przez księdza Kneippa. Prowadzi też pijalnię ziół przy swoim sklepie firmowym w Warszawie.

   Ziołowe herbatki od Dary Natury i nie tylko

   Dary Natury oferuje przede wszystkim herbaty owocowe i ziołowe – liofilizowane, sypane, ekspresowe i w piramidkach. W jej asortymencie znaleźć można również naturalne mydła ziołowe, zioła jednorodne i suplementy diety w kapsułkach. Dary Natury ma w swoim asortymencie także mieszanki zodiakalne i zestawy produktów do parzenia. To m.in. Dary Natury Herbatka dla nerwusów ze składnikami, które wspierają walkę z nerwowością, bezsennością i stanami niepokoju.

   • Marka zajmuje się również produkcją wyrobów spożywczych. Mowa tu o przyprawach, olejach tłoczonych na zimno, sokach, syropach, napojach ziołowych, miodach, sosach sałatkowych, ciasteczkach, przetworach i kawach. Wyroby te bazują na substancjach pochodzących z natury.
   • Zioła produkowane przez Dary Natury są dostępne w przystępnych cenach. Większość tych wyrobów jest odpowiednia również dla dzieci.

   Tradycyjne, ekologiczne preparaty marki Dary Natury

   Kosmetyki, herbatki i suplementy Dary Natury dostępne w Dr. Max są tworzone z poszanowaniem dla środowiska. Marka stosuje w swoich produktach rośliny rosnące dziko, jednak pozyskuje je ze specjalnie wydzielonych obszarów, lokalnych rolników i ekologicznych plantacji. Opakowania produktów Dary Natury są wytwarzane głównie z papieru i szkła. Ziołowe herbatki tej marki są umieszczane w saszetkach z celulozy, która jest w 100% biodegradowalna, niewieloma i niechlorowana. Do produkcji opakowań marka stosuje tez tworzywo ze skrobi kukurydzianej. Marka dysponuje certyfikatem ekologiczności. Marka produkuje kosmetyki zgodne z podlaską tradycją.