Debutir, 60 kapsułek

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci mikrogranulatu.

Dostępny
34,68

Klienci kupili również

O produkcie: Debutir, 60 kapsułek

100001448

Opis

DEBUTIR zawiera sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) w postaci mikrogranulatu o innowacyjnych właściwościach. Mikrogranulat umożliwia uwalnianie kwasu masłowego wzdłuż całego przewodu pokarmowego, a szczególnie w jelitach. Kwas masłowy odżywia komórki nabłonka jelit oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy przewodu pokarmowego.

Właściwości

Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia zawierający sól sodową kwasu masłowego (maślan sodu) o dobroczynnym wpływie na błonę śluzową jelita grubego. Substancja ta naturalnie występuje w jelicie grubym, gdzie odpowiada za utrzymanie niskiego pH i dostarczanie składników odżywczych. Ze względu na nią preparat przyspiesza również proces gojenia i regeneracji nabłonka jelit. Działanie preparatu Debutir potwierdzono w badaniu klinicznym*.

* Badanie z udziałem 66 osób cierpiących na zespół jelita drażliwego. Przez 3 miesiące każdego dnia przyjmowały one 2 kapsułki suplementu diety z maślanem sodu. Po tym czasie odnotowały poprawę jakości życia i zmniejszenie objawów choroby, takich jak dyskomfort w jamie brzusznej i zaburzenia wypróżniania.

Na co jest Debutir?

Przyjmowanie preparatu mogą rozważyć osoby, u których zdiagnozowano zespół jelita drażliwego (IBS), a także zmagające się ze zmianami zanikowymi błony śluzowej jelit i zaburzeniami mikrobiomu jelitowego, na przykład po antybiotykoterapii. Zawarty w suplemencie diety maślan sodu przynosi ulgę w zaburzeniach układu pokarmowego, takich jak zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha i biegunki. Zwiększa również przyswajanie składników odżywczych z diety, co niweluje niedobory pokarmowe – m.in. dlatego zalecany jest również przy zaburzeniach wchłaniania czy stosowaniu diety ubogoresztkowej.

Preparat zaleca się stosować również przy chorobach jelita grubego, przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej oraz u dzieci z zaburzeniami wzrostu lub nadmierną utratą masy ciała.

Czy od Debutiru się tyje?

Ponieważ maślan sodu zawarty w preparacie  regeneruje błonę śluzową jelit i zwiększa przyswajalność składników pokarmowych, może ułatwić przybieranie na wadze. Przy zastosowaniu pełnowartościowej diety o bilansie kalorycznym odpowiednim dla prowadzonego trybu życia Debutir nie doprowadzi jednak do przyrostu tkanki tłuszczowej.

Czy Debutir ma skutki uboczne?

Producent nie podaje informacji o możliwych skutkach ubocznych wynikających z przyjmowania preparatu. Ponieważ maślan sodu naturalnie występuje w ludzkim organizmie, istnieje niskie ryzyko nietolerancji tego składnika. W razie doświadczenia jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych w trakcie suplementacji Debutiru należy zgłosić się do lekarza.


Skład

Jedna kapsułka preparatu DEBUTIR zawiera 500 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego), co odpowiada 150 mg maślanu sodu. Dwie kapsułki preparatu DEBUTIR zawierają 1000 mg mikrogranulowanego maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego (oleju palmowego), co odpowiada 300 mg maślanu sodu.
uwodorniony olej palmowy, maślan sodu, otoczka kapsułki:
hydroksypropylometyloceluloza, substancja wiążąca: siarczan wapnia, barwnik: E 171.

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić letnią lub chłodną wodą. Kapsułkę należy przyjmować w trakcie
posiłku, bez rozgryzania i wysypywania zawartości.

Dzienne spożycie

Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku.
Dzieci powyżej 7. roku życia: doustnie 1 kapsułka dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

Przeznaczenie

DEBUTIR przeznaczony jest do postępowania dietetycznego:
- w zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego),
- w chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia),
- w zaburzeniach flory jelitowej,
- w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych,
- u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. w stanach zapalnych jelit po radioterapii),
- w zakażeniach jelit i biegunce (m.in. po antybiotykoterapii).

Ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność. Przy uczuleniu (nadwrażliwości) na którykolwiek składnik produktu DEBUTIR należy zaprzestać jego stosowania.

Waga

Opakowanie zawiera 60 kapsułek (6 blistrów po 10 kapsułek),
umieszczonych wraz z ulotką informacyjną w kartoniku. Średnia masa kapsułki: 602 mg. Ilość netto:
36,12 g

Dystrybutor

SENSILAB Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – S.K.A.
ul. Drewnowska 43/55, 91 – 002 Łódź,

Producent

Bio-Profil Polska Sp. z o.o.
ul. Trakt Lubelski 135
04-790 Warszawa

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.