Dentosept Pen, żel, 3,3 ml

Wyrób medyczyny na uszkodzenia błony śluzowej i afty w jamie ustnej.

Dostępny
27,49

O produkcie: Dentosept Pen, żel, 3,3 ml

100022395

Opis

Dentosept Pen, żel, 3,3 ml to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w jamie ustnej w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej oraz aft. 


Właściwości

Dentosept Pen to wyrób medyczny w postaci żelu przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. W jego formule znajdują się składniki, które pomagają łagodzić ból w jamie ustnej związany z pojawianiem się aft, stanami chorobowymi i mechanicznym uszkodzeniem śluzówki. Są to polimery syntetyczne i naturalne, które pokrywają błonę śluzową jamy ustnej cienką warstwą ochronną. W ten sposób wspomagają izolowanie od czynników drażniących ran i zmian spowodowanych przez pokarm, napoje, źle dopasowane protezy lub aparaty ortodontyczne.

Dentosept Pen to żel umieszczony w specjalnym aplikatorze, który umożliwia precyzyjne i wygodne nałożenie produktu na bolącą zmianę. Producent Dentosept Pen wskazuje, że efekt stosowania tego żelu utrzymuje się do 3 h po jego zastosowaniu w jamie ustnej.

Jak działa Dentosept Pen?

Dentosept Pen zawiera składniki, które pokrywają bolesną zmianę niezauważalną warstwą ochronną. Pomaga ona zabezpieczyć podrażnione miejsce przed kontaktem z jedzeniem, śliną i innymi czynnikami drażniącymi. Dzięki temu składniki aktywne tego wyrobu medycznego wspomagają walkę z bólem jamy ustnej oraz szybsze gojenie się ran.

Jak długo można stosować Dentosept Pen?

Ten żel można stosować nie dłużej niż 14 dni z rzędu.

Kiedy stosować Dentosept Pen?

Ten wyrób medyczny można stosować na afty u dorosłych i dzieci powyżej 2. życia oraz w przypadku uszkodzenia i podrażnienia śluzówki.

Czy stosowanie Dentosept Pen w ciąży jest bezpieczne?

Tego produktu nie należy stosować w okresie ciąży.


Skład

Woda, polimery syntetyczne i naturalne, polisacharydy adhezyjne otrzymane z modrzewia, Laureth – 9, środki konserwujące, aromaty. 


Jak stosować

Dzieci w wieku 2-12 lat do 3 razy dziennie (aż do ustąpienia objawów).

Dzieci powyżej 12 lat i dorośli 3 do 10 razy dziennie (aż do ustąpienia objawów).


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki wyrobu. Do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Unikać kontaktu wyrobu z oczami. Nie stosować po upływie terminu ważności. Jeśli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.  Nie należy przekraczać maksymalnej dawki ani okresu leczenia przekraczającego 14 dni. 

Nie używać w okresie ciąży i karmienia piersią. 


Możliwe skutki uboczne

Może powodować suchość w ustach oraz zaczerwienienie, opuchliznę i uczucie pieczenia w ustach w przypadku nadwrażliwośc

Dystrybutor

Phytopharm Klęka S.A., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą, Polska 


Producent

Oystershell NV, Nijverheisdsweg 10, 9820 Merelbeke, Belgium


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.