Depresanum, 60 tabletek

Suplement diety z inozytolem, L-tryptofanem, ekstraktem z kwiatu szafranu.

Dostępny
34,65

O produkcie: Depresanum, 60 tabletek

100001471

Opis

Depresanum zawiera innowacyjne, starannie wyselekcjonowane i dobrane w odpowiednich proporcjach składniki: inozytol, l-tryptofan oraz ekstrakt z kwiatu szafranu, które wspomagają przemiany biochemiczne zachodzące w komórkach mózgowych oraz wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Właściwości

Depresanum zawiera inozytol, l-tryptofan oraz ekstrakt z kwiatu szafranu, znane ze swoich właściwości w zakresie utrzymania równowagi emocjonalnej. Składniki suplementu wspierają naturalne procesy biochemiczne zachodzące na co dzień w obszarze układu nerwowego, związane m.in. z syntezą i aktywnością neuroprzekaźników. Od ich prawidłowych przemian zależy równowaga emocjonalna. Dzięki zawartości inozytolu Depresanum korzystnie wpływa na funkcjonowanie neuroprzekaźników i właściwą pracę komórek nerwowych. Z kolei l-tryptofan przyczynia się do optymalnego stężenia serotoniny odpowiedzialnej za stabilny nastrój. Ekstrakt z kwiatu szafranu oddziałuje na aktywność układu nerwowego i syntezę neuroprzekaźników odpowiedzialnych za stabilny nastrój.

Witamina B6 obecna w składzie preparatu wspomaga utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych. Formułę suplementu diety uzupełnia kwas foliowy przyczyniający się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Ze względu na właściwości przedstawionych składników aktywnych preparat jest przeznaczony dla osób w okresach obniżonego nastroju (np. jesienią i zimą), kobiet w okresie menopauzalnym albo zmagających się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Co to jest Depresanum?

Depresanum to suplement diety zawierający substancje, które wpływają na zachowanie pozytywnego nastroju, prawidłową pracę komórek nerwowych, utrzymanie odpowiedniego poziomu serotoniny, właściwe działanie układu nerwowego oraz mniejsze odczuwanie zmęczenia i znużenia.

Czy Depresanum jest skuteczne?

Skuteczność działania suplementu diety została potwierdzona w badaniu konsumenckim*. 95% badanych przyznało, że jest usatysfakcjonowanym ze stosowania preparatu. 97% uczestników badania zauważyło poprawę w swoim codziennym samopoczuciu, a 87% osób uznało, że składniki suplementu ograniczyły liczbę ich nieprzyjemnych dolegliwości.

* Badanie: Ocena suplementacji produktu Depresanum u osób z długotrwałym spadkiem samopoczucia/nastroju, nerwowością, poczuciem bezsilności. Badanie konsumenckie przeprowadzone przez MMS Polska, Łódź 2016.

Jak długo można stosować Depresanum?

Trudno jednoznacznie określić to, jak długo można przyjmować produkt, dlatego że jest suplementem diety, a nie lekiem. Preparat ma za zadanie uzupełniać niedobory składników odżywczych w diecie, a producent nie wskazał ograniczeń względem czasu jego stosowania. Jeżeli po spożyciu 1 opakowania zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie odczuje się poprawy, należy zakończyć przyjmowanie suplementu i skonsultować się z lekarzem. Niewykluczone, że długotrwałe problemy z obniżonym nastrojem, zmęczeniem czy brakiem energii do działania wymagają zażywania określonych leków czy wdrożenia psychoterapii.

Czy Depresanum jest bez recepty?

Tak, produkt można nabyć bez recepty. Należy pamiętać, że przedstawiony środek jest suplementem diety dostarczającym składników wspierających zachowanie dobrego nastroju i równowagi emocjonalnej, a nie lekiem na depresję.


Tabela

Składnik 2 tabletki % RWS*
Inozytol 200 mg -
L-tryptofan 200 mg -
Ekstrakt z kwiatu szafranu 30 mg -
Witamina B6 420 μg 30%
Kwas foliowy 200 μg 100%

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia 


Skład

Składniki: inozytol, l-tryptofan, ekstrakt z kwiatu szafranu, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, sól sodowa karboksymetylocelulozy - substancja zagęszczająca, stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca, dwutlenek krzemu - substancja przeciwzbrylająca, hydroksypropylometyloceluloza - substancja glazurująca, talk - substancja przeciwzbrylająca, trójglicerydy średniołańcuchowe, tlenek żelaza żółty i dwutlenek tytanu - barwniki.


Jak stosować

Spożywać doustnie. 1 tabletka powlekana dwa razy dziennie podczas posiłku. Najlepiej rano i wieczorem.


Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja suplementu diety: 2 tabletki.


Przeznaczenie

Suplementacja diety w skladniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróznicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.

Waga

33,6 g

Producent

Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.