Dernilan, krem, 35 g

Dostępny
18,27

O produkcie: Dernilan, krem, 35 g

100001577

Opis

Dernilan, krem, 35 g zawiera substancje czynne: alantoinę, nikotynamid (witamina PP), kwas salicylowy, kamforę.


Działanie

Lek ten dzięki skojarzonemu działaniu substancji czynnych działa przeciwzapalnie i gojąco, ułatwia usuwanie zgrubiałego, zrogowaciałego naskórka ze stóp i rąk.


Wskazania

Lek stosuje się w przypadkach bolesnych i głębokich pęknięć zgrubiałego i zrogowaciałego naskórka, w pielęgnacji skóry stóp i rąk.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Dernilan krem:
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną (kamforę racemiczną,alantoinę, nikotynamid lub kwas salicylowy) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- na rozległe obszary uszkodzonej skóry oraz na błony śluzowe.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Dernilan krem należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu,dlatego może powodować reakcje alergiczne(możliwe reakcje typu późnego).
Lek zawiera alkohol stearylowy, dlatego może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Brak danych na temat możliwych interakcji alantoiny, nikotynamidu i kamfory stosowanych miejscowo na skórę.
Kwas salicylowy występujący w kremie może nasilać działanie terapeutyczne innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie badano bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz wpływu na płodność. Nie należy stosować leku Dernilan krem w okresie ciąży lub karmienia piersią, jeśli nie zadecyduje o tym lekarz.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Skórę stóp i rąk smarować kremem od 3 do 4 razy na dobę. Krem lekko wmasować, co kilka dni stopy lub ręce wymoczyć i usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygojeniu zmian krem stosować l do 2 razy na dobę, po umyciu stóp i rąk.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, krem Dernilan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą wystąpić reakcje alergiczne i miejscowe podrażnienia (nieznana częstość występowania - nie może być określona na podstawie dostępnych danych).


Skład

100 g kremu zawiera:
Alantoina - 300,0 mg, nikotynamid - 250,0 mg, kwas salicylowy - 100,0 mg, kamfora - 1,0 g
Pozostałe składniki leku to: makrogolu eter cetostearylowy, glicerolu monostearynian, oktylu stearynian, alkohol stearylowy, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, decylu oleinian, parafina ciekła, glicerol (E 422), karbomer, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona


Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
50-951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.