Dettol, antybakteryjny spray do powierzchni o zapachu limonki z miętą, 500 ml

Marka: DETTOL

Antybakteryjny spray do czyszczenia powierzchni, o zapachu cytryny.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

12,29

O produkcie: Dettol, antybakteryjny spray do powierzchni o zapachu limonki z miętą, 500 ml

100019425

Opis

Antybakteryjny i drożdżakobójczy płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni, w tym powierzchni mających kontakt z żywnością. Zabija 99,9% bakterii. Spray nie zawiera wybielacza.

Właściwości

Dettol spray to antybakteryjny preparat do dezynfekcji powierzchni zarówno w kuchni, jak i w innych pomieszczeniach, nie mających kontaktu z żywnością. Produkt charakteryzuje się wysoką skutecznością – zabija 99,9% wirusów, grzybów i bakterii*, pozostając przy tym delikatny dla czyszczonych materiałów. Dettol Spray nie zawiera wybielaczy ani innych substancji szkodliwych dla zdrowia, nie pozostawia smug. Nadaje się do dezynfekcji powierzchni, z których korzystają nawet najmłodsi użytkownicy, tj. zabawki, twarde książeczki, krzesełka niemowlęce, maty do przewijania czy gumowe śliniaczki.

Dettol spray może być wykorzystywany do dezynfekcji różnych obszarów, jednak poleca się go zwłaszcza do tych powierzchni, na których często rozwijają się bakterie i grzyby:

 • deski do krojenia,
 • lodówki,
 • kosze na śmieci,
 • zlewy kuchenne,
 • wanny i zawory,
 • deski sedesowe.

Stosowanie preparatu jest bardzo łatwe i wygodne. Opakowanie wystarczy na długo, gdyż spray jest bardzo wydajny – już niewielka ilość produktu spełnia swoje właściwości. Nie wymaga spłukiwania, nie pozostawia śladów. Dettol spray charakteryzuje się przyjemnym limonkowo-miętowym zapachem, który dodatkowo odświeża czyszczone strefy.

Jak działa antybakteryjny Dettol spray?

Produkt nie tylko myje powierzchnie, na których jest rozpylany. Również w pełni je dezynfekuje, pozostawia niemal sterylne. Zabija 99,9% bakterii, drożdżaków i wirusów. Jest skuteczny również w usuwaniu wirusa SARS-CoV-2.*

Jak stosować antybakteryjny Dettol spray?

Stosując tej preparat do dezynfekcji powierzchni, należy wykonać poniższe kroki.

 • Przekręcić dyszę na pozycję ON.
 • Trzymając butelkę w pozycji pionowej, należy spryskać czyszczoną powierzchnię z odległości ok. 20-25 cm.
 • Następnie trzeba przetrzeć ją czystą i wilgotną ściereczką oraz pozwolić, aby powierzchnia wyschła.
 • Powierzchni nie trzeba spłukiwać.
 • 5 minut przed użyciem należy przetestować na małej powierzchni.

Aby zapewnić powyższemu preparatowi odpowiednie warunki do działania, należy go pozostawić na odpowiedni czas. W celu usunięcia bakterii należy go pozostawić na 5 min., aby usunąć drożdże – na 15 min. Dezynfekując powierzchnie przeciw SARS-CoV-2 należy również pozostawić spray na 5 minut. Po dezynfekcji należy przepłukać powierzchnię wodą przeznaczoną do spożywania przez ludzi. Po użyciu należy również dokładnie umyć ręce. Preparatu nie należy używać z detergentami lub środkami dezynfekującymi, zwłaszcza zawierającemu wybielacze.

*https://www.dettol.pl/dezynfekcja-i-czyszczenie-w-domu/spraye-do-powierzchni/dettol-antybakteryjny-spray-do-powierzchni-o-zapachu-limonki-z-mieta-500ml/


Skład INCI

Substancja czynna: Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) 0,96 g/kg. Składniki: < 5% anionowe środki powierzchniowo czynne, kompozycja zapachowa, limonen. Więcej informacji o składnikach: rbeuroinfo.com. Nr pozwolenia na obrót produktem biobójczym: 7193/17.

Jak stosować

Przekręć dyszę na pozycję ON. Spryskaj czyszczona powierzchnię. Przetrzyj czystą, wilgotną ściereczką i pozwól żeby powierzchnia wyschła. Nie trzeba spłukiwać.

W przypadku czyszczenia urządzeń elektrycznych, spray rozpyl na ściereczkę i przetrzyj powierzchnię. W celu usunięcia bakterii pozostaw produkt na 5 min, w celu usunięcia drożdży pozostaw produkt na 15 min.

Po dezynfekcji powierzchnie mające kontakt z żywnością spłukać wodą przeznaczoną do spożycia.

Nie stosować do: okien, luster, tkanin, porowatych, malowanych lub lakierowanych powierzchni. Nie używać z detergentami lub środkami dezynfekującymi. Unikać kontaktu z plastikowymi butelkami dla niemowląt, które mogą pękać w czasie sterylizacji parą.

Przed użyciem wypróbuj produkt w niewidocznym miejscu.


Przeznaczenie

Produkt jest odpowiedni do: desek do krojenia, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, lodówek, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów, desek sedesowych.

Ostrzeżenia

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

Pojemność

500 ml netto

Producent

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.