Dettol, chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, 84 sztuki

Marka: DETTOL

Nawilżane chusteczki do dezynfekcji powierzchni, antybakteryjne.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

19,22

O produkcie: Dettol, chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, 84 sztuki

100019426

Opis

Antybakteryjne i drożdżakobójcze chusteczki do mycia i dezynfekcji powierzchni, w tym powierzchni mających kontakt z żywnością zabijają 99,9% bakterii. Produkt nie zawiera wybielaczy oraz wyposażony jest w technologię zabezpieczającą przed wysychaniem.

Właściwości

Dettol chusteczki są skuteczną metodą w walce z drobnoustrojami, wywołującymi liczne i powszechne choroby. Należą do nich bakterie, wirusy (m.in. grypy H1N1, koronawirusa (BCV), RSV, rotawirusa, SARS-CoV-2) oraz drożdżaki. Dettol chusteczki są mocne i dobrze nasączone, a przy tym na tyle delikatne, że nadają się do dezynfekcji newralgicznych powierzchni:

  • blatów, na których przygotowuje się posiłki m.in. desek do krojenia, stolnice,
  • akcesoriów dziecięcych (krzesełka do karmienia, maty do przewijania, gumowe śliniaczki, zabawki dla niemowląt),
  • stołów i blatów, gdzie spożywane są posiłki.
  • lodówek,
  • zlewów kuchennych, suszarek na naczynia,
  • wanien i zaworów,
  • desek sedesowych,
  • koszy na śmieci.

Dettol chusteczki są wygodne w użyciu, doskonale nadają się do sprzątania, zarówno do codziennego przecierania gładkich powierzchni, jak i dokładnego mycia wszelkich szczelin, tj. fugi, żłobienia czy słoje występujące w naturalnym drewnie. Nie zawierają wybielaczy, a ich odpowiednie nasączenie sprawia, że pozostawiają mokrych plam.

Jak działają antybakteryjne chusteczki Dettol?

Dettol chusteczki służą do higienicznego mycia dużych i małych powierzchni. Nie tylko czyszczą, ale także dezynfekują. Jak podaje producent, substancje w nich zawarte usuwają 99,9%* bakterii, wirusów i drożdżaków. Dettol chusteczki stosowane systematycznie powodują, że powierzchnie w twoim domu są bezpieczne dla wszystkich domowników, również dla najmłodszych.

Jak stosować antybakteryjne chusteczki Dettol?

Dettol chusteczki należy stosować systematycznie, aby czyszczone powierzchnie pozostały wolne od wirusów, bakterii i grzybów. Przed użyciem trzeba otworzyć pokrywkę zabezpieczającą i wyciągnąć chusteczkę (z reguły wystarczy tylko jedna). Dla uzyskania higienicznej czystości należy starannie przetrzeć powierzchnię. Dezynfekując powierzchnie mające kontakt z żywnością, należy spłukać je wodą przeznaczoną do spożycia. Aby skutecznie usunąć wirusy i bakterie, należy pozostawić powierzchnie niespłukane przez 5 minut. W celu zabicia wszystkich drożdżaków, powierzchnia powinna pozostać niespłukana przez 15 minut.

Chusteczki nie nadają się do użytku osobistego oraz czyszczenia powierzchni porowatych, dywanów, tapicerki, tkanin obiciowych. Przed ich użyciem warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi środków bezpieczeństwa. Po każdym użyciu chusteczek należy umyć ręce, zaś chusteczki wyrzucić do kosza na śmieci (nie do toalety). Aby zapobiec wysychaniu chusteczek, warto pamiętać o szczelnym zamykaniu opakowania po każdym użyciu.

*https://www.dettol.pl/dezynfekcja-i-czyszczenie-w-domu/chusteczki-do-powierzchni/dettol-antybakteryjne-i-drozdzakobojcze-chusteczki-do-mycia-i-dezynfekcji-powierzchni-limonka-i-mieta-36-szt/


Skład INCI

Substancja czynna: Alkil (C 12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) 0,40g/100g produktu. Składniki: substancja dezynfekujaca, kompozycja zapachowa.

Jak stosować

Otwórz pokrywkę zabezpieczającą i wyciągnij chusteczkę. Przetrzyj powierzchnię dla uzyskania higienicznej czystości, a następnie wyrzuć chusteczkę.

Po dezynfekcji powierzchnie mające kontakt z żywnością spłukać wodą przeznaczoną do spożycia.

W celu usunięcia bakterii pozostaw powierzchnie niespłukane przez 5 min, w celu usunięcia drożdży przez 15 min.

Aby uniknąć wysychania chusteczek szczelnie zamknij opakowanie po każdym użyciu.

NIE DO UŻYTKU OSOBISTEGO!

Nie wyrzucać do toalety.

Nie stosować do: powierzchni porowatych, dywanów, tapicerki, tkanin.


Przeznaczenie

Produkt jest odpowiedni do: desek do krojenia, krzesełek dziecięcych, mat do przewijania, lodówek, koszy na śmieci, zlewów kuchennych, wanien i zaworów, desek sedesowych.

Ostrzeżenia

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.


Pojemność

84 chusteczki

Producent

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.