DiaB12, witamina B12 100 μg + kwas foliowy 200 μg, 30 kapsułek

Suplement diety w kapsułkach, zawiera kwas foliowy i witaminę B12.

Dostępny
16,30

O produkcie: DiaB12, witamina B12 100 μg + kwas foliowy 200 μg, 30 kapsułek

100001601

Opis

Suplement diety zawierający kwas foliowy i witaminę B12. Szczególnie polecany osobom stosujących metforminę.

Właściwości

DiaB12 uzupełnia dietę w cenne dla ludzkiego organizmu witaminy. Są to witamina B12 i kwas foliowy (czyli witamina B9) wspomagające zachodzenie wielu ważnych procesów życiowych. DiaB12 powstał z myślą zwłaszcza o osobach stosujących terapię metforminą. Jest to lek przeciwhiperglikemiczny dla chorych na cukrzycę, który zaburza przyswajanie tych witamin przez organizm.

Witamina B12 nie jest syntezowana przez ludzki organizm, jednak pozostaje magazynowana w wątrobie. Bierze ona udział w wytwarzaniu energii w komórkach. Oprócz tego wspomaga utrzymanie sprawnej pracy mięśni oraz pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia, zachować dobry nastrój i równowagę psychiczną. Wspiera też syntezę neuroprzekaźników, czyli związków odpowiedzialnych za przesyłanie sygnałów pomiędzy neuronami. Wspomaga funkcjonowanie całego układu nerwowego, a w tym ochronę nerwów przed uszkodzeniem. Witamina B12 pomaga także obniżyć poziom cholesterolu we krwi i wspiera proces produkcji czerwonych krwinek.

Kwas foliowy to aktywna postać folianów, która powstaje pod wpływem witaminy C. Bierze on udział w szeregu procesów zachodzących w organizmie – w budowie i naprawie genów, a także w syntezie białek i produkcji neuroprzekaźników. Witamina B9 wspomaga wzrost, podział i rozmnażanie komórek. Wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego, a w tym wątroby, żołądka i jelit. Niektóre preparaty z kwasem foliowym są produkowane z myślą o kobietach w ciąży, gdyż wspomaga on profilaktykę wad cewy nerwowej płodu.

Jak działa DiaB12?

Formuła tego suplementu to połączenie witaminy B12 i kwasu foliowego, czyli składników które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kwas foliowy uczestniczy w syntezie nukleotydów wykorzystywanych w produkcji DNA. Oprócz tego wspomaga profilaktykę anemii, gdyż wspiera proces produkcji czerwonych krwinek. Natomiast witamina B12 pomaga regulować m.in. funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i odpornościowego. Wspomaga też utrzymanie na prawidłowym poziomie metabolizmu homocysteiny oraz procesy krwiotwórcze.

Jak stosować DiaB12?

Połykaj 1 kapsułkę DiaB12 dziennie – między posiłkami.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania DiaB12?

Przeciwwskazaniem do spożywania tych kapsułek jest nadwrażliwość na cyjanokobalaminę, kobalt oraz na jakikolwiek składnik tego produktu. Nie stosuj tego suplementu diety, jeżeli jesteś w ciąży i karmisz piersią. Zachowaj ostrożność podczas stosowania preparatu, jeśli dolega Ci choroba Lebera – kapsułki te mogą powodować szybszy zanik nerwu wzrokowego.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Foliany - kwas foliowy 200 mcg 100%
Witamina B12 100 mcg 4000%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Celuloza mikrokrystaliczna, żel celulozowy (substancja wypełniająca); żelatyna; maltodekstryna; sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja przeciwzbrylająca); dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca); dwutlenek tytanu (barwnik); kwas foliowy - kwas pteroilomonoglutaminowy; witamina B12 - cyjanokobalamina; cytrynian trisodowy (nośnik); kwas cytrynowy (nośnik); błękit patentowy (barwnik).
1 kapsułka zawiera: kwas foliowy 200mcg (100%)*, witamina B12 100mcg (4000%)*.
*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

Dorośli: 1 kapsułka dziennie między posiłkami.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w witaminę B12 i kwas foliowy.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia.
Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić przed światłem i wilgocią.
Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą Lebera, gdyż preparat może przyspieszyć zanik nerwu wzrokowego.

Waga

5,04 g netto

Producent

FSP Galena

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.