Dicodral 60, suplement diety, 12 saszetek

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Dostępny
10,47

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Dicodral 60, suplement diety, 12 saszetek

100008024

Opis

Dicodral 60 jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej, który zawiera składniki (elektrolity i glukoza) służące do przygotowania po rozpuszczeniu w wodzie doustnego płynu nawadniającego o osmolarności min. 222 mOsm/l.

Właściwości

Odwodnienie i spadek zawartości sodu w organizmie może wystąpić na skutek wielu czynników. Taka sytuacja często występuje np. po nadmiernej utracie płynów ustrojowych przez przewód pokarmowych w trakcie wymiotów czy biegunki. Odwodnienie może zdarzyć się również na skutek przegrzania organizmu przy bardzo wysokiej temperaturze otoczenia, wysokiej wilgotności lub przy intensywnej aktywności fizycznej.

Podczas narażenia organizmu na jeden z wymienionych czynników organizm uruchamia mechanizmy termoregulacyjne, aby obniżyć wewnętrzną temperaturę. Reaguje rozszerzeniem naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze i zwiększeniem ilości przepływającej przez nie krwi. Skutkuje to pojawieniem się potu na skórze i utratą elektrolitów — zwłaszcza sodu. Ponadto rozszerzenie naczyń krwionośnych prowadzi do spadku ciśnienia tętniczego, które pogłębia się wraz z dalszą utratą wody i elektrolitów. Formuła suplementu diety Dicodral 60 zawiera składniki, które pomagają w prawidłowym nawodnieniu organizmu. W składzie produktu znajduje się glukoza i sole mineralne.

  • Sód pomaga utrzymać odpowiednią objętość płynów i prawidłowe ciśnienie krwi. W wymiarze biochemicznym sód uczestniczy w wymianie wody pomiędzy komórkami a środowiskiem zewnątrzkomórkowym.
  • Glukoza wspomaga przenikanie elektrolitów i wody przez błonę jelita. Stanowi źródło energii.
  • Potas jest jonem odgrywającym kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, w tym mięśnia sercowego. Dlatego jego poprawne stężenie w organizmie ma ogromne znaczenie dla zdrowia i życia.
  • Chlor uczestniczy w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Ma też znaczenie dla właściwego działania komórek i regulacji ilości i rozkładu wody.

Preparat Dicodral 60 ma postać proszku rozpuszczalnego w wodzie.

Jak często stosować Dicodral 60?

Stosuj suplement diety zgodnie z zaleceniami lekarza. Ilość, dobowa porcja oraz czas stosowania są uzależnione od różnych czynników — m.in. od wieku, masy ciała i skali zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej.

Kiedy stosować Dicodral 60?

Suplement diety Dicodral 60 może być stosowany przy biegunkach, aby wyrównać zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej i tym samym zmniejszyć ryzyko odwodnienia.

Czy stosowanie Dicodral 60 w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania suplementu diety przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Dicodral 60?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.


Tabela

Wartość odżywcza 100 g 1 saszetka Wartość energetyczna 1132,1 kJ / 266,4 kcal 54 kJ / 13 kcal

Tłuszcz, w tym:

kwasy tł.nasycone

0,00 g

0,00 g

0,00 g

0,00 g

Węglowodany,w  tym:

cukry

66,54 g

65,20 g

3,181 g

3,117 g

Białko 0,00 g 0,00 g Sól 14,36 g

0,689 g


Składnik gram/litr mmol/litr
Glukoza 14,930 90
Sód 1,378 60
Chlorki 1,32 37
Potas 0,787 20
Cytryniany 2,701 14

Osmolarność: 222,655 mOsm/l


Skład

glukoza, sodu cytrynian, potasu chlorek, sodu chlorek, aromat bananowy.

Jak stosować

Należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania informacji o właściwym stosowaniu produktu u niemowląt i dzieci. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 200 ml wody i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dzienne spożycie

Ilość, dobowa porcja oraz czas stosowania produktu u niemowląt, dzieci i dorosłych, które wpływają na wywołanie efektu zdrowotnego są uzależnione od wieku, masy ciała oraz fazy nawadniania. Stosować według wskazań lekarza.

Zalecana ilość porcji uwzględnia uzupełnienie oszacowanego niedoboru płynów w fazie rehydratacji (4 pierwsze godziny postępowania – 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego/kg mc.) oraz uzupełnienie utraty płynów przy założeniu wystąpienia 2 dodatkowych płynnych stolców w trakcie fazy rehydratacji (5-10 ml doustnego płynu nawadniającego/kg m.c. po każdym płynnym stolcu lub wymiotach). Bez substancji konserwujących, barwników i substancji słodzących.

Proponowany sposób podawania preparatu Dicodral 60 w biegunce, w przypadku umiarkowanego odwodnienia nie wymagającego hospitalizacji i nawadniania drogą dożylną:

Masa ciała FAZA REHYDRATACJI FAZA PODTRZYMUJĄCA <6 kg 2-3 porcje Dicodral 60 lub inny DPN w ilości koniecznej do zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania na pł yny i uzupełnienia bieżących strat wody. 7-10 kg 2-6 porcji 11-15 kg 3-9 porcji 16-20 kg 5-11 porcji 20-25 kg 6-14 porcji >25 kg minimum 7 porcji

*opakowanie zawiera 12 porcji produktu, jedną porcję należy rozpuścić w 200 ml wody.


Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego w celu:

  • zmniejszenia ryzyka odwodnienia
  • wyrównania zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia ustalonej przez lekarza. Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Producent

Vitis Pharma

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.