Dicopeg Junior Free, proszek, 14 saszetek

Wyrób medyczny dla dzieci wykazujący osmotyczne działanie przeczyszczające.

Dostępny
27,97

O produkcie: Dicopeg Junior Free, proszek, 14 saszetek

100008213

Opis

DICOPEG JUNIOR FREE jest wyrobem medycznym mającym postać proszku do sporządzania roztworu doustnego, zalecanym w leczeniu przewlekłych zaparć u dzieci.

Skład

Makrogol 3350.

Jak stosować

Rozpuścić saszetkę (5 g) w ok. 62,5 ml wody lub innego płynu, takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości płynu i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać DICOPEG JUNIOR FREE w długich odstępach czasu od posiłków.

Ostrzeżenia

Stosowanie preparatu nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol (glikol polietylenowy). Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit.

Możliwe skutki uboczne

Szczególnie w początkowej fazie przyjmowania preparatu mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu pokarmowego (burczenie w brzuchu, biegunka lub nietrzymanie stolca), ponadto nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, gazy jelitowe, zapalenie i podrażnienie okolicy odbytu.

Dolegliwości zazwyczaj ustępują po zmniejszeniu stosowanej dawki Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Innymi reakcjami alergicznymi jest świąd, pokrzywka i duszność.


Dystrybutor

Vitis Pharma Sp. z o.o. 

ul. Chmielna 85/87,

00-805 Warszawa


Producent

SIIT Srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.