Dicopeg Junior, proszek, 100 g

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu, który przeczyszcza jelita.

Dostępny
28,83

Klienci kupili również

O produkcie: Dicopeg Junior, proszek, 100 g

100007791

Opis

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.

Właściwości

Dicopeg Junior jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym Dicopeg Junior zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.

Skład

makrogol 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu.

Jak stosować

Zalecane dawkowanie:Od 6 miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg): 0,8 g produktu na kilogram masy ciała dziennie Od 2 do 11 roku życia (od 12 kg do 20 kg): 1 g produktu na kilogram masy ciała dziennie. Powyżej 11 roku życia (lub > 20 kg): 10-30 g produktu dziennie. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie. Najodpowiedniejszą dawkę dzienną dla osoby z danej grupy wiekowej ustala się na podstawie masy ciała dziecka i stopnia zaparcia. Zaleca się w tym celu skonsultować z lekarzem. Zazwyczaj największa potrzebna dawka dzienna nie przekracza 30 g produktu. Sposób stosowania:Dozownikiem (dołączonym do opakowania), na którym zaznaczone są dawki; 0,5 g (pierwsza kreska), 1 g (druga kreska), 2 g (pełna miarka) odmierzamy zalecaną dzienną dawkę produktu.Pełny dozownik (2 g) należy rozpuścić w około 1/4 szklanki wody (25 ml) i wypić sporządzony roztwór. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Produkt rozpuszczony w odpowiedniej objętości wody może być przechowywany w lodówce pd maksymalnie przez 24 godziny.Nie należy zażywać większych dawek niż zalecane. Zaleca się także konsultację z lekarzem. Jeśli okres stosowania produktu przekracza 30 dni, zaleca się przerwę w stosowaniu na 3-5 dni.

Dystrybutor

VITIS PHARMA

Producent

VITIS PHARMA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.