DIH Max Comfort - tabletki powlekane na żylaki nóg, bóle i nocne skurcze, 30 tabletek

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
43,49

O produkcie: DIH Max Comfort - tabletki powlekane na żylaki nóg, bóle i nocne skurcze, 30 tabletek

100001627

Opis

DIH Max Comfort to preparat chroniący ściany naczyń krwionośnych, wzmacniający naczynia włosowate.

Działanie

Tabletki powlekane zawierają diosminę, związek zaliczany do tzw. bioflawonoidów. Lek zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.


Wskazania

Preparat jest wskazany w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, bóle nóg, nocne kurcze nóg) i leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną – diosminę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6 Ulotki).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Jeśli dolegliwości związane z żylakami odbytu nie ustąpią lub nasilą się mimo stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadku objawów związanych z żylakami odbytu leczenie powinno być objawowe i krótkotrwałe.


Stosowanie leku u dzieci

Nie stwierdzono występowania istotnych klinicznie interakcji preparatu z innymi lekami.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Z uwagi na brak wystarczających danych, lek może być stosowany w czasie ciąży wyłącznie w przypadku zdecydowanej konieczności.
Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiet karmiących, dlatego zaleca się unikanie karmienia piersią w okresie jego przyjmowania.


Dawkowanie

Zwykle stosuje się 1 tabletkę na dobę, podczas posiłku. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 3 tabletki na dobę przez 4 dni, następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni; przyjmować podczas posiłków.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (u 1 do 10 pacjentów na 10 000):

  • niestrawność,
  • nudności,
  • wymioty,
  • zawroty głowy, ból głowy,
  • złe samopoczucie,
  • wysypka, świąd, pokrzywka.

W przypadku łagodnych działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit oraz zaburzeń neurowegetatywnych (bezsenność, trudności w zasypianiu, zawroty i bóle głowy, niepokój) nie jest wymagane odstawienie leku.


Skład

Substancją czynną leku jest zmikronizowana diosmina. 1 tabletka powlekana zawiera 1000 mg zmikronizowanej diosminy. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 30, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, otoczka Opadry II Pink 85F24220 o składzie: alkohol poliwinylowy, częściowo zhydrolizowany, makrogol/PEG MW 3350, makrogol 4000 JP, talk, tlenek żelaza czerwony (E 172), tlenek żelaza żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171).

Producent

„Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-lek” S.A.
51-131 Wrocław,
ul. Żmigrodzka 242 E


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.