Diky 4% - aerozol na skórę, roztwór 25 g

Dostępny
22,68

O produkcie

100001629

Diiky 4% to preparat do stosowania miejscowego zawierający niesteroidowy lek przeciwzapalny.

Działanie

Lek wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Preparat jest wskazany w miejscowym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym oraz w leczeniu stanu zapalnego, występującego po tępych urazach o znacznym nasileniu w obrębie małych i średnich stawów oraz struktur okołostawowych.

Przeciwwskazania

Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na kwas acetylosalicylowy (potocznie nazywany niekiedy aspiryną) lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Preparat przeznaczony jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego, miejscowo na zdrową i nieuszkodzoną powierzchnię skóry. Preparatu nie należy stosować na skórę zmienioną chorobowo ani na otwarte rany. Należy chronić oczy, usta i błony śluzowe przed kontaktem z preparatem. Nie należy stosować preparatu pod opatrunkami okluzyjnymi.
Należy zachować ostrożność jeżeli równolegle z preparatem przyjmowane są doustnie jakiekolwiek niesteroidowe leki przeciwzapalne, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia uogólnionych działań niepożądanych.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci do 15. roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty.
Jeżeli równolegle z preparatem przyjmowane są doustnie jakiekolwiek niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym kwas acetylosalicylowy zwany potocznie aspiryną) istnieje zwiększone ryzyko nasilenia działań niepożądanych.

Ciąża

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u kobiet w III trymestrze ciąży. Nie stosować na skórę piersi u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Preparat należy rozpylać na powierzchnię skóry 3 razy na dobę, w regularnych odstępach czasu, i delikatnie wmasować w skórę. W zależności od wielkości powierzchni, na którą stosowany jest preparat należy wykonać 4-5 naciśnięć pompki rozpylacza. Maksymalna dawka jednorazowa wynosi 1 g aerozolu. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 naciśnięć pompki rozpylacza.

Skutki uboczne

Możliwe jest wystąpienie miejscowych reakcji skórnych, takich jak świąd i pokrzywka, rumień, wysypka, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), wysuszenie i uczucie palenia skóry. Jeżeli preparat stosowany jest długotrwale (dłużej niż 3 tygodnie) lub na dużych powierzchniach skóry możliwe jest wystąpienie ogólnych działań niepożądanych: ból brzucha, niestrawność, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia czynności nerek. Bardzo rzadko: nadwrażliwość skóry na światło, reakcje nadwrażliwości, obrzęk naczynioruchowy, duszność, napad astmy

Skład

1 g roztworu zawiera 40 mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, NAT 8539; lecytyna sojowa 76% i etanol bezwodny, sodu diwodofosforan dwuwodny, disodu edetynian, olejek miętowy, askorbylu palmitynian, woda oczyszczona, kwas solny 10% i sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH).

Producent

CYATHUS Exquirere

Dystrybutor

Pharbil Waltrop GmbH

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.