Diosmed, krem na zmęczone nogi, 40 g

  • Regenerujący krem na nogi, przeciwdziała tworzeniu się pajączków.
Dostępny
18,68

Klienci kupili również

O produkcie: Diosmed, krem na zmęczone nogi, 40 g

100001634

Opis

Diosmed to krem, który ogranicza uczucie ciężkości nóg, przeciwdziała tworzeniu się tzw. pajączków oraz działa regenerująco i pielęgnacyjnie na skórę nóg

Właściwości

Produkt powstał z myślą o osobach, które zmagają się z uczuciem ciężkości nóg na skutek pracy siedzącej lub stojącej, wielogodzinnej podróży, upałów. Zawiera składniki aktywne, które przyczyniają się do ograniczenia obrzęków oraz pomagają przywrócić lekkość kończyn dolnych. Są to:

  • diosmina – wykazuje właściwości przeciwzapalne; wspiera ochronę naczyń żylnych poprzez zmniejszenie ich przepuszczalności i zwiększenie ich napięcia; przyczynia się do zmniejszenia zastoju żylnego w nogach; pomaga zwiększyć przepływ w układzie limfatycznym,
  • heparyna – wspiera regulowanie procesu krzepnięcia krwi; wykazuje właściwości przeciwzakrzepowe, ale nie przyczynia się do rozpuszczania istniejących już skrzepów; ułatwia przepływ krwi w naczyniach włosowatych; pomaga zmniejszyć widoczne naczynka oraz pajączki na nogach; wykazuje właściwości przeciwzapalne,
  • mentol – odpowiada za nadanie uczucia chłodzenia i odświeżenia.

Diosmed to krem na zmęczone nogi zamknięty w tubce. Jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego – do stosowania na skórę nóg. Ma lekką konsystencję, co ułatwia jego aplikowanie oraz wchłanianie, bez pozostawiania tłustej warstwy na powierzchni. Kosmetyk bazuje na hipoalergicznej formule. Został opracowany przez szwajcarskich specjalistów i zbadany dermatologicznie*. 

Jak działa Diosmed?

Diosmed to krem, którego składniki aktywne pomagają m.in. zmniejszyć uczucie ciężkich nóg, zredukować widoczność rozszerzonych naczynek, zmniejszyć obrzęki oraz uszczelnić naczynia krwionośne. Stosowanie preparatu łagodzi dyskomfort i przynosi ulgę zmęczonym nogom.

Jak stosować Diosmed?

Krem Diosmed stosuj od 1 do 3 razy dziennie. Zaaplikuj jego niewielką ilość na skórę nóg, a następnie wmasuj w kierunku od stóp do góry. Pamiętaj, że preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Diosmed?

Nie stosuj kremu Diosmed w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Producent nie podaje natomiast informacji co do bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią. W razie wątpliwości najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Z czym nie łączyć Diosmed?

Producent nie podaje informacji dotyczących tego, z czym nie łączyć stosowania kremu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skorzystaj z porady lekarskiej.

Czy Diosmed ma skutki uboczne?

Nie ma informacji dotyczących skutków ubocznych wywoływanych stosowaniem kremu. Jeżeli zauważysz niepokojące objawy, zaprzestań jego aplikację i skonsultuj się z lekarzem.

*https://www.norispharma.pl/product-page/diosmed-krem


Skład INCI

Aqua, Ethyl Alcohol, Propylene Glycol, PEG-8, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-40 Hydrogenated, Castor Oil, Glycerin, Menthol and Menthyl Lactate, Cetearyl Alcohol, Diosmin, Polyacrylic Acid, Triethanolamine, Heparin Sodium, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.

Jak stosować

Stosować zewnętrznie, smarując niewielką ilością kremu skórę kończyn dolnych.

Przeznaczenie

Preparat jest przeznaczony do użytku miejscowego.

Pojemność

40 g

Seria

Na zmęczone nogi

Dystrybutor

RADA sp.j., ul. Starościńska 1, 02-516 Warszawa

Producent

Noris Pharma AG

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.