DIP RILIF żel Ibuprofenum + Mentholum ( 50 mg + 30 mg ) / g, 100g

Dostępny

16,54
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100001644

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera ibuprofen (50 mg w 1 g żelu) i mentol (30 mg w 1 g żelu).
Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest lekiem silnie działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje również miejscowo przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje uśmierzenie bólu bardzo szybko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się przez wiele godzin.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4 godzinną przerwę w stosowaniu. Po użyciu żelu należy umyć ręce i zakręcić tubkę. Miejsc nałożenia preparatu nie należy przykrywać dodatkowo żadnymi opatrunkami takimi jak bandaże czy plastry.

Dystrybutor

EGIS Polska Sp. z o.o.
17 Stycznia 45D, 02-146 Warszawa

Skutki uboczne

Do najczęściej spotykanych działań niepożądanych należą, reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, pokrzywka.
Rzadziej występują zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność.
U osób predysponowanych, u których występują lub występowały w przeszłości napady astmatyczne lub choroby alergiczne, mogą wystąpić napady duszności.

Działanie

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.

Producent

Mentholatum Company Ltd.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:
- u osób, uczulonych na którykolwiek ze składników leku
- u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt nosa lub inne objawy alergiczne po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
- na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych
- do oczu i na skórę w okolicach oczu
- na skórę uszkodzoną lub zmienioną zapalnie
- u dzieci poniżej 12 lat.

Skład

W 1 g żelu: substancje czynne: ibuprofen 50 mg, mentol 30 mg substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, diizopropanolamina, woda oczyszczona.

Stosowanie leku u dzieci

Od 12 roku życia.

Wskazania

Dip Rilif stosuje się do miejscowego leczenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego w:
- bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
- bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.