Domowa Apteczka Tretussin Med, syrop, 250 ml

Wyrób medyczny w syropie z ekstraktem z grzybni porostu islandzkiego.

Dostępny
24,51

O produkcie: Domowa Apteczka Tretussin Med, syrop, 250 ml

100017144

Opis

Tretussin Med - wyrób medyczny w postaci syropu o smaku czarnej porzeczki. Zawiera wyciągi z porostu islandzkiego, korzenia prawoślazu oraz liści bluszczu pospolitego.

Właściwości

Tretussin Med syrop to wyrób medyczny, którego skład bazuje na naturalnych składnikach roślinnych — poroście islandzkim, korzeniu prawoślazu i liściu bluszczu pospolitego. Substancje te pomagają ograniczać przyleganie szkodliwych mikroorganizmów do błony śluzowej gardła. Tworzą zabezpieczającą warstwę, która przyczynia się do zredukowania dyskomfortu i dolegliwości bólowych oraz do zwiększenia komfortu przełykania. Ponadto naturalne składniki syropu wspomagają ochronę śluzówki jamy ustnej i gardła przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. przed suchym i zimnym powietrzen,

  • Porost islandzki (Cetraria islandica) tradycyjnie wykorzystywano jako środek łagodzący podrażnienia błon śluzowych górnych dróg oddechowych i minimalizujący kaszel. Wykazuje on właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne i immunostymulujące. Pomaga stworzyć na śluzówce gardła ochronną powłokę, która wspomaga nawilżanie.
  • Korzeń prawoślazu (Althaea officinalis) pomaga łagodzić podrażnienia gardła, m.in. dzięki zawartości substancji śluzowych i pektyny (roślinnej substancji żelującej).
  • Liść bluszczu pospolitego (Hedera helix) zawiera substancje aktywne, które są pomocne w łagodzeniu dolegliwości bólowych. Wykazują też właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Skład Tretussin Med syrop jest wolny od alkoholu i cukrów. Zawiera wyłącznie naturalnie występujące cukry.

Czy Tretussin Med syrop można podawać na noc?

Nie ma przeciwwskazań, aby spożywać Tretussin Med syrop na noc.

Na jaki kaszel jest Tretussin Med syrop?

Składniki preparatu pomagają łagodzić podrażnienia gardła występujące zarówno przy kaszlu mokrym, jak i suchym.

Jak stosować Tretussin Med syrop?

Dzieciom od 3. do 6. roku życia zaleca się podawać 1 łyżeczkę preparatu 2 razy dziennie. Dzieci starsze w wieku od 7 do 12 lat powinny spożywać 1 łyżeczkę syropu 3 razy dziennie. Młodzieży i osobom dorosłym rekomenduje się przyjmować 2 łyżeczki produktu 3 razy dziennie. Po zastosowaniu najlepiej unikać jedzenia i picia przez kolejne 30 minut.


Skład

Skład: ekstrakt z grzybni porostu islandzkiego 4:1, ekstrakt z korzenia prawoślazu lekarskiego 4:1, ekstrakt z liści bluszczu 4:1.
Nie zawiera alkoholu.
Bez dodatku cukrów. Zawiera naturalnie występujące cukry.

Dzienne spożycie

Dzieci 1-3 lata: po konsultacji z lekarzem

O ile lekarz nie zaleci inaczej: Dzieci 3-6 lat: 2 x 1 łyżeczka dziennie (10 ml)

Dzieci w wieku szkolnym 7-12 lat 3 x 1 łyżeczka dziennie (15 ml)

Młodzież i osoby dorosłe: 3 x 2 łyżeczki dziennie (30 ml)
Zaleca się nie spożywać posiłków ani płynów do 30 minut po zastosowaniu wyrobu w celu zapewnienia jego pełnej skuteczności.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny stosowany w celu nawilżenia podrażnionego gardła.

Ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. 

Preparat nie może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

W przypadku ciężkiego stanu zapalnego gardła lub bólu gardła którym towarzyszy wysoka temperatura ciała, ból głowy, nudności i wymioty lub inne objawy, które utrzymują się powyżej dwóch dni - należy zgłosić się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Nadmierne spożycie może wywołać efekt przeczyszczający.

Waga

Objętość netto 250 ml.

Dystrybutor

DOMOWA APTECZKA

Producent

Domowa Apteczka Sp. z o. o. Sp. k.
ul. Cieszyńska 26
05-825 Grodzisk Mazowiecki

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.