Ectossin, pastylki do ssania, 24 sztuk

Dostępny
25,88

O produkcie: Ectossin, pastylki do ssania, 24 sztuk

100014765

Opis

Ectossin - pastylki na gardło z ektoiną.

Właściwości

Ectossin stanowi wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. To pastylki do ssania, których składnikiem aktywnym jest ektoina. To naturalny związek organiczny produkowany przez niektóre rodzaje bakterii. Ektoina powleka ściany gardła oraz jamę ustną warstwą ochronną – tzw. Ectoin® Hydro Complex. Dzięki temu wspomaga łagodzenie chrypki, objawów przeziębienia i przeciążenia strun głosowych.

Ektoina znalazła się w składzie pastylek Ectossin, gdyż pomaga zwalczać stany zapalne, stabilizować błony komórkowe oraz zmniejszać ryzyko wystąpienia infekcji wirusowej i bakteryjnej w jamie ustnej i w gardle. Wspiera też produkcję śliny. Dzięki temu pomaga pozbyć się uczucia suchości w gardle i łagodzić jego podrażnienia – spowodowane suchym powietrzem, dymem, alergenami czy przeciążeniem strun głosowych. Wspomaga także jego nawilżenie oraz regenerację. Ten składnik aktywny wspiera łagodzenie typowych objawów infekcji. Może pomóc zmniejszyć ból gardła przy przełykaniu oraz odruch kaszlu.

Ectossin nie powinien być stosowany w przypadku przewlekłych urazów jamy ustnej i po jej operacji. Ze względu na to, że pastylki te zawierają izomalt, istnieje pewne ryzyko wystąpienia efektu przeczyszczającego po ich spożyciu. Nie należy nigdy spożywać ich w pozycji leżącej, gdyż grozi to zadławieniem.

Jak działa Ectossin?

Ectossin zawiera ektoinę, czyli składnik aktywny naturalnego pochodzenia tworzący warstwę ochronną w gardle i w jamie ustnej. Dzięki temu wspomaga on ich nawilżenie i łagodzenie objawów przeziębienia. Pomaga on zmniejszyć ból i pieczenie gardła oraz ograniczyć częstotliwość kaszlu.

Kiedy stosować Ectossin?

Producent Ectossin zaleca, aby rozpocząć stosowanie tych pastylek w momencie pojawienia się pierwszych objawów przeziębienia. Można go stosować w przypadku wystąpienia bólu, pieczenia oraz uczucia suchości w jamie i gardle, a także aby wspomóc zwalczanie chrypki.

Czy stosowanie Ectossin w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży, które chcą stosować te Ectossin, powinny wcześniej skonsultować to z lekarzem.


Skład

ektoina (Ectoin®), izomalt, sukraloza, mentol, kwas cytrynowy, aromat cytrynowo-miętowy (zawiera tokoferol), aromat miodowy (zawiera glikol polietylenowy), koncentrat z krokosza barwierskiego, syrop glukozowy, woda.

Jak stosować

1 pastylka do ssania co 3 godziny lub w zależności od potrzeb.

Przeznaczenie

WSKAZANIA:
- stan zapalny błony śluzowej jamy ustnej i gardła
- ból i pieczenie gardła
- chrypka i suchość w gardle

Ostrzeżenia

Stworzony wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawiera konserwantów. W trakcie przewlekłych urazów, po operacji lub uszkodzeniu jamy ustnej, przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem.
Przeciwskazania: Nadwrażliwość na ektoinę lub którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy natychmiast zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Waga

Opakowanie zawiera 24 pastylek do ssania.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o.o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.