Elmex Junior, pasta dla dzieci 6-12 lat, 75 ml

Marka: ELMEX

Pasta z aminofluorkiem dla dzieci zmieniających zęby mleczne na stałe.

Dostępny
13,53

Alternatywa od Dr. Maxa

Pasta do zębów junior z ksylitolem, który zapobiega próchnicy zębów.

O produkcie: Elmex Junior, pasta dla dzieci 6-12 lat, 75 ml

100001890

Opis

elmex® Junior 6-12 lat pasta do zębów, 75 ml to produkt dla dzieci zmieniających zęby mleczne na stałe. Formuła z aminofluorkiem wzmacnia szkliwo. Wybierz pastę, która chroni przed powstawaniem ubytków.


Właściwości

Elmex Junior to pasta do zębów dla dzieci, która zawiera podwyższone stężenie fluoru. Dzięki temu czyni proces mineralizacji szkliwa bardziej skutecznym – w rezultacie zęby dziecka stają się odporne na próchnicę. Pasta do zębów Elmex Junior zawiera wysokoaktywny aminofluorek, który utwardza szkliwo nowo wyrżniętych zębów stałych i uodparnia je na ataki kwasów organicznych. Pasta do zębów Elmex Junior zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed próchnicą dla wyrzynających się zębów stałych. Dla właściwej higieny jamy ustnej i ochrony przeciwpróchniczej zaleca się stosowanie pasty przynajmniej 2 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku.

Od kiedy można stosować Elmex Junior?

Pasta do zębów Elmex Junior powstała z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 12 lat, do których dostosowano stężenie składników aktywnych w produkcie. Ze względu na to można rozpocząć jej stosowanie już u 6-latków i kontynuować korzystanie z pasty w wieku szkolnym, gdy u dziecka stopniowo pojawiają się zęby stałe.

Czy pasta Elmex Junior jest bezpieczna?

Pasta do zębów dla dzieci Elmex Junior zawiera 1400 ppm fluoru, czyli dawkę bezpieczną dla zdrowia dziecka. Dzięki niej pasta dokładnie, a zarazem delikatnie myje zęby. Pozostałe składniki w paście do zębów to wyłącznie:

  • Woda – pomaga rozpuszczać składniki.
  • Uwodniona krzemionka – czyści i poleruje zęby.
  • Sorbitol i hydroksyetyloceluloza – odpowiadają za gładką konsystencję pasty.
  • Olaflur – substancja aktywna ograniczająca formowanie się płytki nazębnej i zapobiegająca powstawaniu ubytków.
  • Sacharyna – nadaje paście słodki smak.
  • Limonen –  składnik poprawiający smak pasty.
  • Aromaty: eukaliptusowy, mentolowy – zapewniają świeży, przyjemny oddech.

Jednocześnie w Elmex Junior nie użyto żadnych zbędnych składników, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, na przykład barwników.

Jakie ma działanie Elmex Junior?

Elmex Junior chroni zęby przed ubytkami – zarówno mleczne, jak i nowe, stałe. To zasługa zawartego w paście wysokoaktywnego aminofluorku, którego skuteczność w działaniu przeciwpróchniczym dowiedziono w badaniach klinicznych. Oprócz usuwania zanieczyszczeń z powierzchni zębów i jamy ustnej pasta Elmex Junior remineralizuje szkliwo i tworzy warstwę ochronną wokół zębów, która zapobiega namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za próchnicę. W efekcie istnieje niższe ryzyko powstawania ubytków u dziecka.


Skład INCI

Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Saccharin, Limonene. Zawiera: Olaflur (1400 ppm).

Przeznaczenie

Pasta do zębów

Pojemność

75 ml netto

Seria

GABA

Producent

Colgate-Palmolive

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.