Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent, pasta do zębów, 75 ml

Marka: ELMEX

Pasta do zębów na nadwrażliwość, przynosi ulgę w bólu, chroni dziąsła.

Dostępny
15,38

O produkcie: Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent, pasta do zębów, 75 ml

100020621

Opis

Skuteczna i natychmiastowa ulga w nadwrażliwości zębów - zamknięcie kanalików zębinowych oraz ochrona dziąseł. Skuteczność potwierdzona klinicznie.


Właściwości

Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent to produkt przeznaczony dla osób, które odczuwają ból zębów spowodowany nadwrażliwością. Preparat powstał z zastosowaniem systemu PRO-ARGIN polegającego na zastosowaniu aminokwasu argininy i nierozpuszczalnego związku wapnia.

  • Arginina – wspiera walkę z bólem wynikającym z nadwrażliwości zębów. W paście do zębów związek ten dopełnia węglan wapnia.
  • Węglan wapnia – odpowiada za czyszczenie i polerowanie zębów. Wraz z argininą pomaga zamknąć i uszczelnić otwarte kanaliki zębowe.
  • Sorbitol – jest stosowany w celu zachowania odpowiedniej konsystencji preparatu.
  • Sodium Monofluorophosphate – pomaga zapobiec powstawaniu ubytków.
  • Tetrasodium Pyrophosphate – odpowiada za ochronę szkliwa przed powstawaniem przebarwień.
  • Benzyl Alcohol – pomaga uchronić preparat przed rozwojem bakterii, drożdży i pleśni.

Pasta do zębów Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent zawiera składniki, które pomagają zapobiec cofaniu się dziąseł. Wspierają walkę z nawrotami nadwrażliwości, odpowiadając za budowę bariery ochronnej na powierzchni tkanek. W skład preparatu wchodzą substancje słodzące niezawierające cukru, a także barwniki i aromaty.

Preparat należy wmasowywać w uzębienie przez około minutę przy użyciu miękkiej szczoteczki. Produkt jest odpowiedni do stosowania przez dorosłych i dzieci, także do mycia zębów mlecznych.

Jak działa pasta do zębów Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent?

Pasta do zębów Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent pozwala na codzienne mycie zębów. Higiena jamy ustnej z wykorzystaniem preparatu może przyczynić się do zmniejszenia bólu i utrzymania odpowiedniego odcienia zębów.

Kiedy stosować pastę do zębów Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent?

Pasta Elmex Sensitive Professional Repair & Prevent może być stosowana do codziennej higieny jamy ustnej. Producent zaleca używanie preparatu 2 razy dziennie.


Skład

Calcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Aroma, Poloxamer 407, Sodium Monofluorophosphate (1450 ppm F¯), Cocamidopropyl Betanine, Zinic Oxide, Benzyl Alcohol, Cellulose Gum, Zinc Citrate, Sodium Bicarbonate, Tetrasodium Pyrophosphate, Xantan Gum, Sodium Saccharin, Sucralose, Limonene, CI 77891

Jak stosować

Sposób użycia: dla uzyskania natychmiastowej ulgi w bólu, dwa razy dziennie nakładać pastę opuszką palca na powierzchnię nadwrażliwego zęba i delikatnie wmasowywać przez minutę. Zakręcić tubkę po każdym użyciu. U dzieci poniżej 12 lat: nie nakładać pasty opuszką palca dla uzyskania natychmiastowej ulgi. Dla uzyskania długotrwałej ulgi, nakładać na miękką szczoteczkę i szczotkować dokładnie 2 razy dziennie. Ból zęba może być spowodowany przez inny problem stomatologiczny. W przypadku przedłużającego się bólu, należy skontaktować się z lekarzem dentystą. U dzieci poniżej sześciu lat: stosować ilość pasty wielkości ziarnka grochu pod kontrolą dorosłych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia. Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.


Przeznaczenie

Pasta do zębów

Ostrzeżenia

Zakręcić tubkę po każdym użyciu. U dzieci poniżej dwunastu lat nie nakładać pasty opuszką palca dla uzyskania natychmiastowej ulgi.

Waga

Masa/objętość netto: 75 ml

Dystrybutor

COLGATE-PALMOLIVE MANUFACTURING POLAND

Producent

Colgate-Palmolive

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.