Elo-baza

  (2)

Elo-baza to marka należąca do firmy Vlean Pharmaceticals, obecnie znanej pod nazwą Bausch Health. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją leków OCT, suplementów diety, a także kosmetyków. W ofercie Elo-baza znaleźć można preparaty dla skóry problematycznej.

Sortuj według

    Kosmetyki do pielęgnacji skóry Elo-baza

    Elo-baza oferuje kosmetyki z emolientami przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej. Produkty te mają za zadanie zmniejszyć podrażnienia, zaczerwienienia i świąd. Wspierają one zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, pomagając ograniczyć utratę wody. Po użyciu pozostawiają na skórze film ochronny. Elo-baza produkuje przede wszystkim kremy do pielęgnacji ciała i twarzy. Są dostępne w różnych wersjach. Są przeznaczone także do cery atopowej. Mogą być stosowane w przypadku terapii naprzemiennej, w której emolienty są aplikowane pomiędzy nakładaniem leków. Wśród kosmetyków tej marki warto wyróżnić krem lekki Elo-baza. Preparat ten zawiera składniki, które wspierają syntezę naturalnych ceramidów oraz pomagają wygładzić skórę i utrzymać jej odpowiednie nawilżenie.

    Preparaty do cery problematycznej Elo-baza z emolientami

    Preparaty Elo-baza dostępne w Dr. Max bazują na takich składnikach, jak wosk pszczeli, gliceryna i wazelina. W niektórych kosmetykach tej marki znaleźć można również fitofingozynę, dimetikon i kwas hialuronowy. Mogą być stosowane przez osoby, których skóra jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Są przeznaczone także dla pacjentów w trakcie terapii chorób skóry wymagających zastosowania miejscowych sterydów lub inhibitorów kalcyneuryny.

    Kosmetyki Elo-baza mogą być stosowane od pierwszego miesiąca życia. Produkty te zostały przebadane dermatologicznie na osobach z alergiami. Można stosować je w ciąży. To wyroby przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego. Producent zaleca korzystanie z kosmetyków Elo-baza do codziennej pielęgnacji skóry problematycznej. Preparaty Elo-baza są dostępne w przystępnych cenach, które różnią się w zależności od przeznaczenia i pojemności produktu. Produkty Elo-baza powstają m.in. w fabryce w Rzeszowie, Jeleniej Górze i Ksawerowie. Firma Bausch Health, do której należy marka, angażuje się także w projekty związane z edukacją i profilaktyką zdrowotną oraz promocją zdrowego trybu życia.