Elo-baza krem intensywnie natłuszczający, 75g

Natłuszczający krem, zapobiega podrażnieniom i wygładza suchą skórę.

Dostępny
20,59

O produkcie: Elo-baza krem intensywnie natłuszczający, 75g

100001911

Opis

Elo-baza krem intesywnie natłuszczający to specjalistyczny krem do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, bardzo suchej, ze skłonnościami alergicznymi. Krem doskonale sprawdza się wśród pacjentów stosujących miejscową sterydoterapię lub są leczeni miejscowymi inhibitorami kalcyneuryny.


Właściwości

Specjalistyczne, intensywnie natłuszczające kosmetyki do pielęgnacji ciała Elo-baza polecane są w szczególności dla osób z wrażliwą, bardzo suchą i skłonną do alergii skórą.  Te preparaty  stanowią idealne uzupełnienie regeneracji naskórka u osób otrzymujących miejscowo sterydy lub leki z inhibitoramikremy do ciała kalcyneuryny.

Elo-baza krem intensywnie natłuszczający to specjalistyczny preparat do stosowania na twarzy i całym ciele. Stosowany regularnie przyczynia się do nawilżenia i wygładzenia skóry, a także w następujących przypadkach:

 • do codziennej pielęgnacji skóry niezwykle skłonnej do alergii jako intensywnie natłuszczające naskórek kremy do ciała;
 • do osłony skóry przed krzywdzącym działaniem elementów środowiskowych, takich jak słońce, smog;
 • jako emolient w terapii miejscowej przepisanej przez lekarza dla osób ze schorzeniami skóry, które wymagają miejscowego stosowania sterydów albo inhibitorów kalcyneuryny.

Jak działa Elo-baza krem?

Specjalna formuła kremu Elo-baza zapewnia skórze jak najlepsze natłuszczenie, nawilżenie i wygładzenie, jednocześnie redukując podrażnienia i zaczerwienienia. Znacznie zmiękcza chropowatą strukturę suchej skóry, co prowadzi do zminimalizowania rogowacenia naskórka, a także załagodzenia ewentualnych podrażnień i zaczerwienień. Elo-baza krem pozostawia na skórze warstwę ochronną, która osłania ją przed czynnikami zewnętrznymi i zatrzymuje transepidermalną utratę wody (TEWL). Ponadto Elo-baza krem sprawia, że skóra staje się bardziej atrakcyjna i odżywiona, a to wpływa na młodszy wygląd skóry.

Jak długo można stosować Elo-baza krem?

Krem Elo-baza jest przeznaczony do codziennego stosowania. Szczególnie polecany jest osobom o suchej i bardzo suchej skórze, które powinny stosować go regularnie. Nie ma przeciwwskazań do długotrwałego stosowania preparatu.

Czy stosowanie Elo-baza krem w ciąży jest bezpieczne?

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatu Elo-baza krem u kobiet w ciąży. Należy jednak pamiętać, by wszelkie niepokojące symptomy konsultować z lekarzem i przy wystąpieniu alergii natychmiast przerwać stosowanie kremu.


Skład INCI

Aqua, Petrolatum, Cera Alba, Sorbitan Isostearate, Paraffinum LIquidum, Glycerin, Magnesium Sulfate, Hexamidine Diisethionate


Jak stosować

Nanieść cienką warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Stosować codziennie.


Przeznaczenie

 • do codziennej pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej, suchej, ze skłonnościami alergicznymi
 • do ochrony skóry przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych
 • jako emolient w zaleconej przez lekarza terapii miejscowej u osób z chorobami skóry wymagającymi użycia miejscowych sterydów lub inhibitorów kalcyneuryny (w schematach tzw. terapii naprzemiennej, w której pomiędzy aplikacjami leku stosowane są emolienty).

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania:

 • Nadwrażliwość na składniki preparatu.
 • Ostre stany zapalne skóry wymagające leczenia farmakologicznego.

Ostrzeżenia:

 • Stosować tylko zewnętrznie.
 • Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi.
 • Chronić przed dziećmi.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej (15°C-25°C). Nie zamrażać.
 • Nie stosować po upływie terminu ważności.

Pojemność

75g

Seria

Elo-baza

Producent

Bausch Health Poland sp. z o.o. ul. Przemysłowa 2 35-959 Rzeszów

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.