Emotopic, nawilżający balsam do ciała w piance, 200 ml

Dostępny
44,26

O produkcie

100034668

EMOTOPIC nawilżający balsam w piance do ciała przeznaczony do codziennego stosowania w celu zapobiegania nasilaniu i nawrotom objawów towarzyszących AZS oraz innym dermatozom, którym towarzyszy nadmierna suchość skóry.
 

Właściwości

Balsam w formie ultra-delikatnej pianki przywraca odpowiednie nawilżenie skórze, tworzy fizyczną barierę ochronną, przywracając jej prawidłowe funkcje. Wyrób działa profilaktycznie, zmniejszając skłonność do powstawania podrażnień, łagodzi zaczerwienienia oraz zapobiega przesuszeniu skóry. Wspomaga odbudowę oraz wzmacnia ochronny płaszcz lipidowy, zmniejszając w ten sposób podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości lipidów lamelarnych, strukturalnie podobnych do lipidów naturalnie występujących w skórze, wyrób zmniejsza suchość skóry, łagodzi uczucie świądu oraz zapobiega nawrotom i zaostrzeniu objawów AZS. Formuła oparta na naturalnych olejach, przywraca komfort napiętej i szorstkiej skórze. Wyrób zmniejsza łuszczenie, wygładza, pozostawiając skórę miękką w dotyku.

Skład

Składniki aktywne: olej sojowy, olej Canola, olej konopny (Cannabis Sativa Seed Oil), Humektanty z owsa

Składniki INCI:
Woda oczyszczona, Emolienty: Olej sojowy, Olej konopny, Olej canola i inne, Inulina, Humektanty z owsa, Substancje pomocnicze, Kompozycja zapachowa

 

Jak stosować

Przed użyciem energicznie wstrząsnąć. Wydozować preparat na dłoń, a następnie nanieść cienką warstwę na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Lekka masa w formie pianki o delikatnej kompozycji zapachowej, nie wymaga mocnego rozsmarowywania, szybko się wchłania. Do codziennego stosowania, 1-2 razy dziennie lub w zależności od potrzeb i stopnia przesuszenia skóry. Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

Przeznaczenie

Do codziennego stosowania w celu zapobiegania objawom i dolegliwościom wywołanym suchością skóry (tj. zaczerwienienie, podrażnienie, świąd) szczególnie w przebiegu atopowego zapalenia skóry (AZS). Wyrób przeznaczony dla osób z uszkodzoną barierą naskórkową, ze zwiększoną skłonnością do wystąpienia reakcji alergicznych oraz nadwrażliwością na czynniki zewnętrzne, w tym substancje drażniące. Wskazany w celu zapobiegania nasilaniu i nawrotom objawów towarzyszących AZS oraz innym dermatozom, którym towarzyszy nadmierna suchość skóry. Polecany do stosowania profilaktycznie w przypadku skóry z tendencją do przesuszania.

Wyrób przeznaczony do stosowania po ukończeniu 6. miesiąca życia, dla dzieci i dorosłych. Zawiera kompozycję zapachową.

Ostrzeżenia

Do stosowania od 6 miesiąca życia.

Waga

200 ml netto

Producent

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris Sp. z o.o.
ul. Armii Krajowej 12, 05-500 Piaseczno
 
 
 

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.