Emotopic

  (25)

Emotopic to marka zajmująca się produkcją wyrobów medycznych dla skóry suchej i zmienionej chorobowo. Należy do polskiej firmy Dr Irena Eris S.A. Emolienty Emotopic zostały opracowane pod nadzorem dermatologów dziecięcych. Poddano je testom pod kątem biozgodności *.

Sortuj według

Kosmetyki z emolientami Emotopic dla dzieci i dorosłych

Emotopic zajmuje się produkcją kosmetyków emolientowych dla dorosłych i dzieci od 1. dnia życia. Bazują one na naturalnych olejach. Są odpowiednie dla skóry wrażliwej, delikatnej i wymagającej. Mogą być używane do codziennej pielęgnacji. Są przeznaczone również dla osób, które borykają się ze świądem, pieczeniem i zaczerwienieniem. Mogą być stosowane przez pacjentów chorych na atopowe zapalenie skóry.

  • Preparaty Emotopic bazują na olejach roślinnych – Canola i konopnym. Substancje te pomagają złagodzić odczuwane dolegliwości związane z suchością skóry i zapobiec ich nawrotom. Odpowiadają za tworzenie bariery, która wspiera ochronę ciała przed czynnikami zewnętrznymi. Naturalne oleje wpływają na wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego naskórka, także u noworodków.
  • Producent oferuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, a także mycia i kąpieli. To emulsje, żele pod prysznic, szampony do włosów, kostki myjące, pianki, balsamy, kremy i preparaty specjalistyczne. Wśród produktów na konkretne problemy skórne można wyróżnić krem na egzemę, środek na ciemieniuchę, mineralny krem ochronny SPF 50+ czy preparat kojący na świąd. Emotopic oferuje też preparaty 3w1.

Produkty na problemy skórne od Emotopic

Marka słynie również z preparatów z serii Bacteria Control. To maści i kremy na AZS, wzbogacone w innowacyjny kompleks składników BIOMSKIN™. Pomaga pozbyć się stanów zapalnych wywoływanych przez gronkowca złocistego, a także zapobiec wtórnym infekcjom i zachować odpowiednią mikrobiotę naskórka. W skład tej serii wchodzi m.in. balsam do ciała Emotopic Bacteria Control Medical. Produkty Emotopic mają przystępne ceny. Marka Emotopic stworzyła również program społeczny o nazwie EmoStrefy. To specjalne przestrzenie tworzone w miejscach, w których bliskość pomiędzy rodzicami a dziećmi jest utrudniona, np. w szpitalach. Pomieszczenia te wyposaża się w fotele do kangurowania czy rozkładane łóżka do czuwania na oddziałach dziecięcych.

* https://emotopic.pl/o-emotopic/