Envil Gardło, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml

Dostępny
16,25

Klienci kupili również

O produkcie: Envil Gardło, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml

100007710

Opis

Lek Envil gardło ma postać aerozolu do stosowania w jamie ustnej o działaniu antyseptycznym.

Działanie

Lek ma działanie antyseptyczne (odkażające) i miejscowo znieczulające. Zawiera trzy substancje czynne:chlorek cetylopirydyniowy, który działa odkażająco, bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo; chlorowodorek lidokainy, który znieczula miejscowo, łagodząc ból;glukonian cynku, który wspomaga system odpornościowy organizmu.

Wskazania

Produkt antyseptyczny i miejscowo znieczulający z dodatkiem cynku do stosowania w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Lek Envil gardło może być stosowany pomocniczo w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych połączonych z bólem gardła oraz w zapaleniu migdałków (angina).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku gdy:

- jeśli pacjent ma uczulenie na chlorek cetylopirydyniowy, chlorowodorek lidokainy, cynku glukonian (substancje czynne leku), inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub którykolwiek z pozostałych składników leku Envil
- jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby lub nerek;
- jeśli pacjent choruje na methemoglobinemię – bardzo rzadką chorobę krwi, w której krew traci zdolność przenoszenia tlenu do komórek organizmu;
- u dzieci w wieku poniżej 6 lat.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Envil gardło należy omówić to z lekarzem, jeśli pacjent ma:
- stan zapalny gardła i gorączkę utrzymującą się kilka dni przed zastosowaniem leku Envil gardło;
- ból gardła połączony z gorączką, zawrotami głowy, nudnościami lub wymiotami.
Lidokainy chlorowodorek, jeden ze składników leku Envil gardło, może powodować zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia.

Stosowanie leku u dzieci

Leku Envil gardło nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Envil gardło nie jest zalecany do stosowania w okresie ciąży oraz u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej metody antykoncepcji. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Envil gardło stosuje się miejscowo, spryskując powierzchnię błony śluzowej jamy ustnej. Okres stosowania leku: Nie stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni bez porozumienia z lekarzem. Zalecana dawka Dorośli: stosować co 1 lub 2 godziny, po 3 dawki aerozolu. Nie stosować częściej niż 8 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat: stosować co 2 lub 3 godziny, po 3 dawki aerozolu. Nie stosować częściej niż 6 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku w czasie posiłku. Najlepiej godzinę przed posiłkiem lub po posiłku. Leku Envil gardło nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą wystąpić następujące działania niepożądane Niezbyt często (występują u 1 do 10 osób na 1 000):
- miejscowe reakcje skórne, takie jak: rumień (miejscowe zaczerwienienie skóry), świąd, wyprysk, pieczenie.
Rzadko (występują u 1 do 10 osób na 10 000):
- ciężkie reakcje skórne, takie jak: wyprysk pęcherzowy lub pryszczowaty, które mogą
rozprzestrzeniać się lub być uogólnione;
- pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze);
- nadwrażliwość na światło słoneczne;
- ból głowy;
- zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha, biegunka);
- wymioty, metaliczny smak w ustach;
- zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.
Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 osoby na 10 000):
- nasilenie występującej wcześniej niewydolności nerek.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: cetylopirydyniowy chlorek, lidokainy chlorowodorek, glukonian cynku.1 ml aerozolu zawiera: 2,9 mg chlorku cetylopirydyniowego, 1,96 mg chlorowodorku lidokainy i 25,6 mg cynku glukonianu (co odpowiada 3,7 mg jonów cynku), Pojedyncza dawka rozpylona zawiera 0,17 ml roztworu.3 dawki (0,51 ml roztworu) zawierają 1,5 mg chlorku cetylopirydyniowego, 1,0 mg chlorowodorku lidokainy oraz 13,065 mg glukonianu cynku (co odpowiada 1,875 mg jonów cynku).Pozostałe składniki to: lewomentol, etanol 96%, glicerol (E 422), sukraloza (E 955), woda oczyszczona.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Typ produktu

Lek bez recepty

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Lek Envil gard\u0142o ma posta\u0107 aerozolu do stosowania w jamie ustnej o dzia\u0142aniu antyseptycznym.","tag":"none"},{"tag":"br"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.