Equazen (Eye Q), 360 +40 kapsułek

Suplement diety w postaci kapsułek z olejem z ryb morskich i wiesiołka.

Dostępny
154,93

O produkcie: Equazen (Eye Q), 360 +40 kapsułek

100036516

Opis

Suplement diety Equazen to wyjątkowe połączenie niezbędnych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA).


Właściwości

Equazen to suplement diety dla dzieci i młodzieży, który zawiera kwasy omega-3 i omega-6. W formule preparatu znajduje się olej z ryb oraz wiesiołka. To źródła cennych dla zdrowia kwasów EPA, DHA oraz GLA. Do produkcji suplementu używane są wyłącznie młode sardynki i sardele z odnawialnych ławic w czystych, południowych oceanach. Znajdujący się w kapsułkach olej z wiesiołka jest tłoczony na zimno, co pozwala na zachowanie jego cennych właściwości. Skład Equazen spełnia normy czystości Światowej Organizacji Zdrowia oraz Unii Europejskiej. Preparat można bezpiecznie stosować przez długi czas, ponieważ nie zawiera mikroelementów (w tym witamin), a także potencjalnie szkodliwych substancji, na przykład konserwantów, sztucznych aromatów, barwników czy substancji słodzących.

Co to jest Equazen?

Suplement diety Equazen to wyjątkowe połączenie niezbędnych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA). Zawarte w preparacie składniki skomponowano z myślą o dzieciach i młodzieży z niską zdolnością do koncentracji uwagi, o opóźnionym rozwoju mowy, czytania i pisania, a także nadpobudliwych, impulsywnych lub przejawiających zachowania agresywne. Suplement uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych.

Czy Equazen jest bezpieczny?

Tak, specyficzne proporcje składników i specjalna technologia produkcji sprawiła, że suplement ten został wybrany do wypróbowania w szeregu prób klinicznych, przeprowadzonych na dużych grupach dzieci. Były one prowadzone m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii i Szwecji u dzieci i młodzieży przy problemach z koncentracją uwagi, nadpobudliwością, opóźnionym rozwojem czytania, pisania i innych umiejętności szkolnych, przy niewłaściwym zachowaniu (w tym agresji), a u najmłodszych przy opóźnionym rozwoju mowy. W Polsce suplement jest dostępny już od 2006 roku, ciesząc się bardzo dobrą opinią nie tylko wśród rodziców, ale także specjalistów, którzy rekomendują jego stosowanie u dzieci ze względu na wyniki badań opublikowanych w literaturze naukowej oraz na pozytywne doświadczenia z własnej praktyki.

Po jakim czasie działa Equazen?

Producent nie podaje dokładnej informacji na temat tego, po jakim czasie działa suplement. Ponieważ jest to suplement diety, dla uzyskania pożądanych efektów jest wymagane jego długotrwałe stosowanie. Żeby wzbogacić dietę ubogą w kwasy omega-3 i omega-6, suplementacja powinna trwać przynajmniej kilka miesięcy. Podobnie nie określono maksymalnego czasu podawania preparatu. Warto stosować go dalej, aby podtrzymywać odpowiedni poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie. Jeśli u dziecka nastąpiła poprawa funkcjonowania i utrzymuje się ona przez dłuższy czas, można podjąć próbę odstawienia preparatu. Należy przy tym zadbać o zbilansowaną dietę i zdrowy styl życia dziecka, których zamiennika nie stanowi suplement.

Jak stosować suplement?

Dawkowanie preparatu zmienia się w miarę przebiegu jego stosowania. Suplementacja inicjująca trwa pierwsze 3 miesiące, podczas której producent zaleca przyjmowanie 6 kapsułek dziennie. Rekomenduje się zażywanie 3 kapsułek 2 razy dziennie. Po upływie 3 miesięcy należy stosować suplementację podtrzymującą, w trakcie której zażywa się 2 kapsułki preparatu w ciągu dnia. Kapsułki mają komfortową dla dziecka wielkość, która umożliwia bezproblemowe połykanie także przez małe dzieci powyżej 3. roku życia. Można stosować jednocześnie suplement i tran, ponieważ kapsułki nie zawierają witamin, a zatem nie stwarzają ryzyka groźnej dla zdrowia hiperwitaminozy.


Tabela

2 kapsułki zawierają :

Olej z ryb (omega-3) 800 mg, w tym:

EPA (kwas eikozapentaenowy) 186 mg
DHA (kwas dokozaheksaenowy) 58 mg
Olej z wiesiołka (omega-6) 200 mg, w tym:

GLA (kwas gamma-linolenowy) 20 mg
Naturalna witamina E 3,6 mg
6 kapsułek zawiera:

Olej z ryb (omega-3) 2400 mg, w tym:

EPA (kwas eikozapentaenowy) 558 mg
DHA (kwas dokozaheksaenowy) 174 mg
Olej z wiesiołka (omega-6) 600 mg, w tym:

GLA (kwas gamma-linolenowy) 60 mg
Naturalna witamina E 10,8 mg


Skład

Skład kapsułki: Olej z ryb morskich o wysokiej zawartości EPA, olej z wiesiołka, witamina E, kapsułka (żelatyna, glicerol).


Jak stosować

Doustnie


Dzienne spożycie

Dawka inicjująca: Przy stosowaniu Equazen po raz pierwszy, aby zapewnić nasycenie organizmu, zaleca się przyjmowanie dawki inicjującej 6 kapsułek dziennie w dwóch dawkach podzielonych podczas posiłku przez pierwsze 12 tygodni.

Dawka podtrzymująca: Po 3 miesiącach od rozpoczęcia stosowania dawkę dzienną można zmniejszyć do 2 kapsułek dziennie.


Przeznaczenie

Equazen polecany jest dzieciom od 3 roku życia, młodzieży i osobom dorosłym z zaburzeniami uwagi, nadpobudliwością, np. wspomagająco w przebiegu ADHD, dysleksji, zaburzeniach ze spektrum autyzmu.


Ostrzeżenia

  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

  • Termin ważności: kapsułki – 3 lata

  •  Przechowywanie: należy przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

     


Dystrybutor

Qpharma Sp. z o.o.


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.