Equazen MumOmega, suplement diety, 30 kapsułek

  • Suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3 oraz omega-6.
Dostępny
46,38

O produkcie: Equazen MumOmega, suplement diety, 30 kapsułek

100003593

Opis

EQUAZEN® MumOmega® to suplement diety o unikalnej kompozycji długołańcuchowych niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) & omega-6 (GLA i ARA).


Właściwości

Equazen MumOmega to suplement diety, który zawiera optymalną kompozycję długołańcuchowych niezbędnych kwasów tłuszczowych, dostosowaną do potrzeb kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe zawarte w preparacie pełnią kluczowe role dla prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki oraz rozwoju po przyjściu na świat.

  • Kwasy z rodziny omega-3 (EPA i DHA) wpływają na prawidłowy rozwój układu nerwowego w okresie płodowym, biorą udział w rozwoju siatkówki oka, zmniejszają ryzyko porodu przedwczesnego, determinują właściwą masę urodzeniową dziecka.
  • Kwasy z rodziny omega-6 (GLA i ARA) są niezbędne do prawidłowego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego i regulują pracę układu immunologicznego.

Witaminy dla kobiet w ciąży powinny odznaczać się najwyższą jakością, dobrą biodostępnością i prostym składem. Equazen MumOmega spełnia te surowe kryteria. Przy tym nie zawiera cukrów, barwników, aromatów, aspartamu, sacharyny czy glutenu. Ponadto, a może przede wszystkim dostarcza do diety długołańcuchowe niezbędne kwasy tłuszczowe, które mają udowodnione działanie prozdrowotne. Korzystny efekt ich przyjmowania jest obserwowany przy 200 mg DHA dziennie.

Jak działa Equazen MumOmega?

Suplement diety dostarcza do codziennej diety wielonienasycone niezbędne kwasy tłuszczowe. Został opracowany w celu zapewnienia wysokiej jakości zbilansowanego wsparcia żywieniowego dla kobiet przed ciążą, w jej trakcie oraz po zakończeniu – podczas karmienia piersią.

Kiedy brać Equazen MumOmega?

Equazen MumOmega jest dedykowany dla kobiet planujących ciążę, będących w ciąży oraz karmiących piersią. Ma na celu uzupełnienie niedoborów w diecie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Rekomenduje się przyjmowanie preparatu na 3 miesiące przed planowaną ciążą. Suplementację należy kontynuować do 6 miesięcy po zakończeniu ciąży lub karmienia piersią. Taki schemat suplementacji ma na celu uzupełnienie ewentualnych niedoborów.

Jak długo można stosować Equazen MumOmega?

Jest preparatem, który należy przyjmować w sposób systematyczny. Dla zabezpieczenia przed niedoborami kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 producent rekomenduje, aby suplement przyjmować na 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciąży i kontynuować do 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią. Suplementację można kontynuować również po tym okresie.


Tabela

Składniki 1 kapsułka
Kwasy tłuszczowe omega-3, w tym:
- kwas eikozapentaenowy (EPA)
- kwas dokozaheksaenowy (DHA)
360 mg
42 mg
300 mg
Kwasy tłuszczowe omega-6, w tym:
- kwas gamma-linolenowy (GLA)
- kwas arachidonowy (ARA)
124 mg
15 mg
9 mg

Skład

Składniki: Skoncentrowany olej z ryb (54%) (pochodzenie Wielka Brytania), żelatyna (wołowa), olej z wiesiołka (Oenothera biennis L.) (14%), substancja utrzymująca wilgoć: glycerol; d-alfa-tokoferol (Witamina E).


Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.


Przeznaczenie

Kobiety planujące ciążę, będące w ciąży lub karmiące piersią w celu uzupełnienia niedoborów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

Przed zapłodnieniem: Na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu uzupełnienia potencjalnych niedoborów kwasów tłuszczowych.

W okresie ciąży i laktacji: W celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu.

Po zakończeniu karmienia piersią: Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży i laktacji.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie podawać kapsułek niemowlętom. W przypadku jednoczesnego stosowania jakichkolwiek innych leków, zawsze należy zasięgnąć opinii lekarza przed zastosowaniem suplementu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

Waga

32 g netto


Producent

Qpharma Sp. z o.o.,
ul. Wichrowa 7F/10,
04-682 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.