Erdomed Muko, 0,225g, 10 saszetek

14,90
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100013682

Erdomed Muko to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Lek podawany jest dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia w celu rozrzedzenia i ułatwienia wykrztuszania śluzowej wydzieliny z dróg oddechowych.

Ciąża

Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania erdosteiny w czasie ciąży.Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka / płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy). Niemniej nie zaleca się stosowania produktu leczniczego  przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 12. roku życia:
1 saszetka 2 razy na dobę.
Dorośli:
1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę.

Skutki uboczne

Po podaniu erdosteiny w nielicznych przypadkach opisywano działania niepożądane ze strony układu pokarmowego, takie jak: zgaga, nudności, biegunka.W kilku przypadkach, na początku leczenia odnotowano wystąpienie zaburzenia lub zniesienia smaku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia typowych dolegliwości i objawów nadwrażliwości należy natychmiast przerwać leczenie.
Produktu leczniczego Erdomed Muko nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi.
Ostrożnie stosować u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego (ze względu na ryzyko nagromadzenia dużych ilości śluzu).
Erdomed Muko zawiera sacharozę, dlatego pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.
Jedna saszetka zawiera 3,5 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Producent

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Podleśna 83
05-552 Łazy

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, lub na substancje zawierające wolne grupy SH.
  • Zaburzenia czynności wątroby (np. zwiększenie aktywności fosfatazy zasadowej w surowicy krwi, zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy krwi).
  • Niewydolność nerek (klirens kreatyniny <25 ml/min).2
  • Homocystynuria (erdosteina jest częściowo metabolizowana do homocysteiny, a nie ma danych opisujących podanie erdosteiny u pacjentów z wrodzonymi zaburzeniami metabolizmu aminokwasów, zwłaszcza u pacjentów na diecie wykluczającej metioninę).
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Skład

1 saszetka zawiera 225 mg erdosteiny (Erdosteinum).
Substancje pomocnicze:
Sacharoza, Karboksymetyloskrobia sodowa (typ A, Krzemu dwutlenek, Sukraloza (E 955), Kwas jabłkowy bezwodny, Aromat pomarańczowy [maltodekstryna kukurydziana, substancje aromatyzujące, α -tokoferol (E 307)]

Przyjmowanie innych leków

Nie obserwowano klinicznie istotnych niepożądanych interakcji z innymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń dróg oddechowych i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, takimi jak: teofilina, leki powodujące rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli (steroidoterapia), erytromycyna, amoksycylina lub kotrimoksazol. Po podaniu erdosteiny wykazano zwiększenie stężenia amoksycyliny w drogach oddechowych.
Leczenie skojarzone z lekami zmniejszającymi odruch kaszlowy (przeciwkaszlowymi) może powodować nagromadzenie dużej ilości wydzieliny oskrzelowej, co może doprowadzić do pogorszenia stanu pacjenta w przebiegu choroby, np. wskutek pogorszenia wydolności oddechowej.
Aby nie dopuścić do wystąpienia powikłań, nie należy rutynowo łączyć leków przeciwkaszlowych i sekretolitycznych, szczególnie przed nocnym spoczynkiem.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Wskazania

Leczenie wspomagające w ostrych i przewlekłych chorobach zapalnych dróg oddechowych (nosa, zatok przynosowych, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc) z towarzyszącym nadmiernym wydzielaniem śluzu.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.