Eva/Qu czopki przeciw zaparciom dla dorosłych, 6 sztuk

Wyrób medyczny w czopkach doodbytniczych, zapobiegający zaparciom.

Dostępny
19,83

Klienci kupili również

O produkcie: Eva/Qu czopki przeciw zaparciom dla dorosłych, 6 sztuk

100007245

Opis

Eva/Qu czopki przeciw zaparciom dla dorosłych 6 sztuk to wyrób medyczny, który zapobiega zaparciom poprzez musujące działanie fizjologiczne.


Właściwości

Preparat o działaniu ułatwiającym wypróżnienie. Czopki po wprowadzeniu, rozpuszczają się w ciągu 3-4 min, uwalniając duże ilości mikropęcherzyków, które wywierają nacisk na ścianki odbytu. Rozpuszczony czopek zmiękcza zatrzymane masy kałowe. Dzięki musującemu działaniu czopki powodują oderwanie mas kałowych i ich szybkie i efektywne wydalenie. Ponowne użycie czopka pomaga w przywróceniu sprawności spowolnionego mechanizmu wypróżniania.


Skład

Dwuwęglan sodu i dwuwinian potasu zawieszone w polietylenoglikolu rozpuszczalnym w wodzie.

Jak stosować

Czopek wyjąć z trwale zamkniętego opakowania, należy wprowadzić do odbytnicy dziecka, popychając aż do chwili jego pełnego wprowadzenia. Jeśli okaże się to konieczne, to przy zmianach chorobowych, hemoroidach czopek można natłuścić olejem wazelinowym lub oliwą z oliwek. Czopek natychmiast rozpuszcza się i wywołuje chęć wypróżnienia, jednak zaleca się kilkuminutowe powstrzymanie, aby jego działanie było pełne. Pomocne będzie poruszanie się, a nie czekanie w pozycji leżącej czy siedzącej.

Zalecana dawka: 1 czopek w razie potrzeby.


Przeznaczenie

Zaparcia u osób w podeszłym wieku, kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u pacjentów w okresie rekonwalescencji, przewlekle unieruchomionych lub niepełnosprawnych. Przygotowanie do zabiegów chirurgicznych, enterologicznych, urologicznych, USG prostaty oraz rektoskopii. Zaparcia związane z podróżowaniem. Zapobieganie zapaleniom kanału odbytu, pęknięciom skóry i wystąpieniu hemoroidów.


Ostrzeżenia

Uczucie niepełnego wypróżnienia lub lekkiego pieczenia, nie powinny niepokoić, gdyż szybko mijają.Czopki zawierają polietylenoglikol, który może wywołać podrażnienie.Produkt wskazany jest w przypadku zaparć odbytniczych, w związku z czym brak skuteczności (wypróżnienia) może wskazywać na inny problem (np. zaparcia w okrężnicy), w takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.Preparat należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Preparatu nie należy używać do celów innych niż określonych we wskazaniach.Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.Na chwilę obecną nie są znane działania niepożądane wynikające ze stosowania produktu.W przypadku wystąpienia specyficznych reakcji należy zaprzestać stosowania produktu i skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub farmaceutą.


Możliwe skutki uboczne

Uczucie niepełnego wypróżnienia lub lekkiego pieczenia, które szybko ustępują.

Waga

6 czopków po 4,8 g netto każdy


Dystrybutor

SOLPHARM ul. Zwycięzców 42/93 03-938 Warszawa

Producent

So.Se.Pharm Via dei Castelli Romani, 22, 00071 Pomezia RM, Włochy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.