Expel płyn na komary i kleszcze, 110 ml

Marka: EXPEL
Dostępny
13,29

O produkcie: Expel płyn na komary i kleszcze, 110 ml

100051995

Opis

Expel płyn na komary i kleszcze 110 ml to preparat, który skutecznie odstrasza owady, w tym przede wszystkim kleszcze, komary pospolite oraz meszki. Dodatkowo zapewnia ochronę przed tropikalnymi komarami tygrysimi (A. albopictus). Posiada wygodną formę płynu.


Właściwości

 • Zawiera N,N-dietylo-m-toluamid (DEET).
 • Łatwo się rozprowadza.
 • Kompaktowy rozmiar.
 • Bezpieczny dla skóry.
 • Działanie natychmiastowe.
 • Płyn na komary i kleszcze marki Expel odstrasza komary pospolite do maksymalnie 7 godzin, kleszcze do 4 godzin, meszki do 8 godzin oraz tropikalne komary tygrysie do 5 godzin. Produkt jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci od 2 roku życia. Jest w pełni bezpieczny dla tkanin naturalnych. Jest prosty i szybki w użyciu. Doskonale sprawdzi się w okresie wiosenno-letnim podczas spacerów w lesie lub w parku, a także podczas odpoczynku nad wodą. Ze względu na niewielki rozmiar, z łatwością zmieści się w plecaku lub torebce.

  Głównym składnikiem płynu na komary i kleszcze jest DEET. To substancja, która oddziałuje na system nerwowy owadów. Owady odbierają zapach, który jest nieprzyjemny i odstrasza. Zaburza on węch owadów, przez co nie są w stanie odebrać i zakodować kwasu mlekowego. To składnik potu potencjalnego żywiciela, który pomaga zlokalizować ofiarę. DEET sprawia, że człowiek staje się dla owada niewyczuwalny. Oznacza to, że preparat jedynie odstrasza i zniechęca owady, nie zabija ich. Zawartość tego składnika w prezentowanym płynie wynosi 15%.


  Skład

  deet 15%

  Jak stosować

  Rozpylić niewielką ilość produktu (1,78 mg / cm2 skóry) na odsłonięte części ciała z odległości ok. 15 cm. Nie stosować bezpośrednio na twarz – nanosić za pomocą dłoni. Przed zastosowaniem produktu należy przeczytać etykietę. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia. Stosować 1 – 2 razy dziennie u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia oraz 1 raz dziennie u dzieci od 2 do 12 roku życia. Nie przekraczać zalecanej liczby aplikacji. Nie aplikować produktu na dłonie dzieci poniżej 12 roku życia. Czynniki takie jak temperatura i wilgotność powietrza oraz potliwość skóry mogą mieć wpływ na skuteczność produktu. Unikać kontaktu produktu z oczami, skórą wokół oczu, błoną śluzową oraz uszkodzoną skórą. Po zakończeniu stosowania umyć skórę wodą z mydłem. Bezpieczny dla tkanin naturalnych. Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z materiałami syntetycznymi, powierzchniami lakierowanymi, plastikowymi, malowanymi, skórzanymi i zegarkami. Nie wdychać rozpylonego produktu. Stosować wyłącznie na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nie stosować produktu w miejscach, w których może on mieć kontakt z żywnością, wodą przeznaczoną do spożycia, paszą, przyborami mającymi kontakt z żywnością. Nie jeść i nie pić oraz nie palić tytoniu podczas stosowania produktu. Produkt nie jest przeznaczony do wspólnego użycia / mieszania z innymi produktami, w tym produktami biobójczymi.

  Producent

  BROS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.