Fa

Fa to marka należąca do niemieckiej firmy Henkel założonej w 1876 roku. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała i depilacji dla dzieci i dorosłych. Obecnie preparaty Fa są dostępne także w Afryce, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Sortuj według

   Kosmetyki Fa do pielęgnacji ciała

   Kosmetyki Fa to przede wszystkim produkty do mycia ciała, mydła w płynie, środki do golenia i depilacji, dezodoranty i antyperspiranty. Preparaty te bazują na naturalnych składnikach, które oczyszczają ciało, a jednocześnie pomagają uchronić je przed nadmiernym wysuszeniem. Mają łagodne formuły odpowiednie dla wrażliwej skóry. Pozostawiają ją miękką i nawilżoną. Dezodoranty i antyperspiranty zostały wykonane zgodnie z technologią przeciw białym śladom na ubraniach. Wszystkie produkty marki Fa są testowane dermatologicznie.

   Marka Fa ma w swojej ofercie zestawy pielęgnacyjne dla kobiet i mężczyzn, np. Fa zestaw pielęgnacyjny dla kobiet, oraz pojedyncze produkty do mycia i pielęgnacji ciała. Firma dba o to, by preparaty te miały przyjemne, często egzotyczne zapachy, które utrzymują się na skórze przez długi czas. Łączą w sobie aromaty kwiatów, przypraw i nuty drzewne, w zależności od wybranej linii kosmetyków. Produkty Fa dostępne są w przystępnych cenach, dlatego od lat pojawiają się w wielu polskich domach.

   Kosmetyki Fa w zgodzie z naturą

   Kosmetyki do pielęgnacji ciała Fa dostępne w Dr. Max z serii Fa i Fa Men zawierają aż 94% substancji pochodzenia naturalnego. Ich opakowania nadają się do recyklingu, a niektóre z nich powstały z surowców już raz użytych. Marka ma w swojej ofercie także kosmetyki wegańskie, niezawierające substancji pochodzenia zwierzęcego i nietestowane na zwierzętach. W 2022 roku Fa uzyskało nagrodę za Najlepszy Produkt – Wybór Konsumentów. Marka stworzyła linie produktów Moments, Island Vibes, Cream & Oil, Performance, Freshness, Brazilian Vibes, Fresh & Free, Polynesia Elements, Sport oraz Fine Fragrances.

   Od 2017 roku marka Fa współpracuje z firmą Plastic Bank. Wspólnie podejmują działania, które mają na celu ograniczenie ilości plastikowych odpadów trafiających do oceanów. Polegają one na angażowaniu społeczności w miejscowościach przybrzeżnych do zbierania plastiku i jego ponownego przetwarzania. Mieszkańcy krajów o wysokim poziomie ubóstwa i słabo rozwiniętym systemie gospodarki odpadami mogą wymieniać tworzywa sztuczne na pieniądze. Z takich surowców powstają następnie opakowania Fa.