Femaltiker Plus, smak karmelowy, 12 saszetek

Suplement diety z wyciągiem z melisy, dla matek karmiących piersią.

Dostępny
33,79

O produkcie: Femaltiker Plus, smak karmelowy, 12 saszetek

100021229

Opis

Femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem.

 

Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji.


Właściwości

Femaltiker Plus to suplement diety dla matek karmiących piersią, które zmagają się z niedoborem pokarmu. Preparat dostarcza organizmowi kobiety składników mających na celu wywołanie nawału mlecznego i poprawę jakości mleka. Wśród nich znajduje się słód jęczmienny o wysokiej biodostępności białek oraz węglowodanów. W preparacie występuje również cholina, witamina B6 i 612, a także o kwas foliowy i L-metylofolian wapnia, które pozytywnie wpływają na rozwój organizmu niemowlaka. Wyciąg z melisy lekarskiej ma działanie odprężające.

Czy Femaltiker Plus działa?

Zawarty w suplemencie diety Femaltiker Plus słód jęczmienny wspomaga laktację u kobiet karmiących piersią. Działanie to potwierdzono w 12-dniowym badaniu interwencyjnym, w którym brały udział matki wcześniaków. Odnotowano u kobiet zwiększoną produkcję mleka aż o 1700 ml, co miało pozytywny wpływ na dobowy przyrost masy ciała dzieci oraz ilość odciąganego pokarmu.

Jak długo można stosować Femaltiker Plus?

Na ogół zaleca się wdrożenie preparatu Femaltiker Plus po 2. dobie od porodu, po której nie wystąpił tzw. nawał mleczny. Dla pożądanych rezultatów producent określa minimalny czas suplementacji jako 12 dni. W razie kryzysów laktacyjnych nie ma jednak przeciwwskazań, by dłużej zażywać preparat. O jego odstawieniu możesz zdecydować, jeśli naturalnie wytwarzane mleko umożliwia Ci dalsze karmienie dziecka piersią.

Jak stosować Femaltiker Plus?

Możesz stosować 1-2 saszetki Femaltiker Plus na dobę i nie należy przekraczać tej dawki. Preparat spożywaj do posiłku – chyba że lekarz zaleci inaczej. Najlepiej spożyć suplement na 30 minut lub 1 godzinę przed karmieniem/odciąganiem pokarmu. Proszek z 1 saszetki rozpuść w 150 ml chłodnego lub ciepłego mleka (może być także woda, jogurt lub napój roślinny), a następnie dokładnie go wymieszaj do całkowitego rozpuszczenia. Bieżące stosowanie preparatu warto konsultować z lekarzem. Pamiętaj, że suplement nie stanowi zamiennika zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.


Tabela

Składniki: 100 g zawiera 1 saszetka 2 saszetki
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 1637/385 126/30 252/59
tłuszcz (g) w tym: 0,1 0,0 0,0
kwasy tłuszczowe nasycone (g) 0,1 0,0 0,0
węglowodany (g) w tym: 93 7 14
cukry (g) 56,0 4,3 8,6
błonnik (g) 1,5 0,1 0,2
białko (g) 3,0 0,2 0,5
sól (g) 0,0 0,0 0,0
Witamina B6 37,3 mg 2,5 mg 5 mg
Foliany - FolActiv® w tym: kwas foliowy 100 μg oraz
L-metylofolian wapnia 100 μg
3,0 mg 200 μg 400 μg
Witamina B12 41,8 μg 2,8 μg 5,6 μg
Cholina 1,5 g 100 mg 200 mg
Słód jęczmienny 71,6 g 4,8 g 9,6 g
Beta-glukan z jęczmienia min. 4,5 g min. 300 mg min. 600 mg
Suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis 1,2 g 80 mg 160 mg

Skład

Składniki : formuła femaltiker® (słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, suchy wyciąg z melisy Melissa officinalis), aromat naturalny – karmel, dwuwinian choliny, chlorowodorek pirydoksyny, L-metylofolian wapnia, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Stosować w trakcie posiłku. Ze względu na mechanizm działania zaleca się spożyć femaltiker® plus na 30 minut do 1 godziny przed planowanym karmieniem/odciąganiem pokarmu.

Przed przyrządzeniem roztworu umyć ręce. Używać czystych naczyń. Dodać zaleconą ilość proszku z saszetki szklanki lub kubka. Zawartość saszetki należy rozpuścić w ok. 150 ml mleka (chłodnego lub ciepłego) i dokładnie wymieszać. Mieszać, aż proszek całkowicie się rozpuści.

Sposób użycia produktu dostosowany jest do indywidualnych wymagań żywieniowych kobiety karmiącej: w razie alergii lub nietolerancji mleka krowiego można użyć innych rodzajów napojów roślinnych tj. jęczmiennego, sojowego, ryżowego, owsianego, orkiszowego lub ewentualnie wody. Preparat można również wymieszać z jogurtem naturalnym lub smakowym. Dodatek do spożywania wraz z różnym rodzajem potraw lub posiłków.

Rozpoczęcie stosowania preparatu zalecane jest od drugiej doby po porodzie. Nie należy przekraczać polecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Dzienne spożycie

Porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia: 1 - 2 saszetek.

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego u kobiet karmiących piersią w przypadku:
- rzeczywistego niedoboru pokarmu
- problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji
- niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej.

Ostrzeżenia

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Produkt zawiera zboża będące źródłem glutenu (ze słodu jęczmiennego).

Ważna informacja: Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przeznaczony dla kobiet karmiących piersią. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Waga

Masa netto 80,4 g (12 porcji [saszetek] po 6,7 g).

Producent

NUTROPHARMA Sp. z o. o.
ul. Jedności 10A;
05-506 Lesznowola

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.