Fiorda Max MD, 30 pastylek do ssania

Marka: FIORDA
Dostępny
22,32

O produkcie

100032458

Fiorda Max MD, 30 pastylek do ssania jest wyrobem medycznym do stosowania w celu łagodzenia bólu i podrażnienia gardła, wywołanego przez czynniki infekcyjne (wirusy, bakterie) i fizyczne (alergeny, cząstki pyłów, kurz) oraz wspomagająco w przypadku leczenia stanu zapalnego jamy ustnej, gardła i krtani, w przebiegu infekcji bakteryjnych i wirusowych.  

Właściwości

Wyrób medyczny Fiorda® MAX MD wspomaga, na drodze fizycznej, przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.  
 

  • Guma arabska - to naturalna guma roślinna, pozyskiwana z akacji senegalskiej. Dzięki właściwościom hydrokoloidowym, osłania i powleka ochronną warstwą błony śluzowe jamy ustnej i gardła, przyczyniając się do ukojenia podrażnień i złagodzenia bólu z tym związanego. 
  • Chrząstnica kędzierzawa -  dzięki dużej zawartości polisacharydów, tworzy na błonach śluzowych jamy ustnej i gardła delikatny film polisacharydowy, który, długotrwale powleka i osłania wysuszoną i podrażnioną śluzówkę. Tym samym wspomaga przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej. 
  • Porost islandzki - zawiera substancje śluzowe, które powlekają podrażnioną błonę śluzową, tworząc ochronną powłokę. Izoluje ona błonę śluzową i dzięki temu zmniejsza jej nadreaktywność na czynniki drażniące, wywołujące podrażnienie i ból.  
  • Olejki eteryczne - odpowiadają za przyjemny smak i poczucie świeżości podczas ssania. 

Skład

Jedna pastylka zawiera: wyciąg wodny z porostu islandzkiego, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, woda, olejek z trawy cytrynowej, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, olejek lawendowy, wosk carnauba, sukraloza. 

Jak stosować

Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków. 

Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 
Zaleca się ssać powoli 1 pastylkę, zależnie od potrzeb kilka razy na dobę. 

Przeznaczenie

Wyrób medyczny powinien być stosowany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się.

Wyrób medyczny może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.  

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku adwrażliwości (alergii) na jakikolwiek składnik zawarty w wyrobie. Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki. 
Ze względu na obecność olejków eterycznych istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. 
Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zażyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem. 
W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków. 

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.

Producent

Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą 

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.