Fiorda Max MD, 30 pastylek do ssania

Marka: FIORDA

Wyrób medyczny w formie pastylek z gumą arabską i innymi składnikami.

Dostępny
19,29

O produkcie: Fiorda Max MD, 30 pastylek do ssania

100032458

Opis

Fiorda Max MD, 30 pastylek do ssania jest wyrobem medycznym do stosowania w celu łagodzenia bólu i podrażnienia gardła, wywołanego przez czynniki infekcyjne (wirusy, bakterie) i fizyczne (alergeny, cząstki pyłów, kurz) oraz wspomagająco w przypadku leczenia stanu zapalnego jamy ustnej, gardła i krtani, w przebiegu infekcji bakteryjnych i wirusowych.  


Właściwości

Fiorda Max MD 30 pastylek do ssania to wyrób medyczny bazujący na starannie dobranych składnikach przyczyniających się do ochrony gardła przed czynnikami drażniącymi. Substancje zawarte w preparacie tworzą na powierzchni śluzówki ochronną warstwę, która izoluje ją od drobnoustrojów, zanieczyszczeń, alergenów czy pyłu. Jednocześnie składniki Fiorda Max MD stwarzają optymalne warunki do regeneracji nabłonka, przywracając jego pierwotne funkcje barierowo-ochronne.

Infekcjom bakteryjnym i wirusowym często towarzyszą zmiany zapalne jamy ustnej obejmujące błonę śluzową. Powodują one nieprzyjemne dolegliwości w okolicy gardła, m.in. ból, zaczerwienienie czy obrzęk. Z myślą o ich łagodzeniu powstała formuła wyrobu medycznego Fiorda Max MD 30 pastylek do ssania. Starannie dobrane składniki preparatu pomagają łagodzić dolegliwości towarzyszące zaburzeniom funkcjonowania błony śluzowej gardła, krtani i strun głosowych — wzrost temperatury ciała, osłabienie czy złe samopoczucie. Przyczyniają się do wzmocnienia naturalnych reakcji obronnych organizmu. Wspomagają układ odpornościowy w redukowaniu zewnętrznych i wewnętrznych czynników (wirusy, bakterie czy urazy mechaniczne), dzięki czemu wpływają na ich zwalczanie i przywracanie właściwej kondycji organizmu.

Na pogorszenie stanu błony śluzowej jamy ustnej mogą wpływać również inne okoliczności. Uczucie suchości, drapania i dyskomfortu często rozwija się w konsekwencji wielogodzinnego przebywania w suchych, klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach. Również wtedy można sięgnąć po wyrób medyczny Fiorda Max MD.

Składniki znajdujące się w składzie preparatu pomagają też łagodzić podrażnienia powstałe na skutek długotrwałego wdychania zanieczyszczonego powietrza, dymu lub pyłu. Ułatwiają przywracanie pierwotnych funkcji śluzówki narażonej na wysuszenie przez spożywanie zbyt małej ilości płynów. Wspierają utrzymanie odpowiedniej wilgotności nabłonka. Ponadto ułatwiają łagodzenie objawów (wysuszenia gardła i krtani) wynikających z nadwyrężenia głosu lub stosowania niektórych leków.

Wyrób medyczny Fiorda Max MD ma postać doustnych pastylek do ssania. Na ich smak wpływają zawarte w preparacie olejki otrzymane z trawy cytrynowej, eukaliptusa, mięty i lawendy. Taka starannie opracowana kompozycja sprawia, że po spożyciu Fiorda Max MD w jamie ustnej pozostaje uczucie orzeźwienia, świeżości i ukojenia.

Formuła wyrobu medycznego Fiorda Max MD bazuje na wyciągach roślinnych bogatych w substancje śluzowe. W preparacie znajduje się ekstrakt wodny z porostu islandzkiego, ekstrakt z chrząstnicy kędzierzawej i guma arabska. Składniki te pomagają zabezpieczać gardło przed drażniącymi czynnikami środowiskowymi i wspierają utrzymanie odpowiedniej wilgotności nabłonka.

Chrząstnica kędzierzawa zawarta w wyrobie medycznym Fiorda Max MD 30 pastylek do ssania to glon z rodziny krasnorostów nazywany również mchem irlandzkim i chrząstnikiem kędzierzawym. Występuje naturalnie na wybrzeżach Irlandii, gdzie jest określana przez rodzimą ludność jako Carrageen. Przydomek ten zawdzięcza wysokiej zawartości karagenu — mieszaniny polisacharydów o właściwościach powlekających i osłaniających. Ich obecność w składzie preparatu Fiorda Max MD sprawia, że po zastosowaniu preparatu śluzówka gardła pozostaje odpowiednionawilżona i zabezpieczona.

W recepturze preparatu Fiorda Max MD znajduje się też guma arabska (inaczej guma akacjowa lub guma senegalska), która odpowiada za wzmacnianie zdolności osłonowo-powlekających innych składników. Jest powszechnie wykorzystywana w przemyśle spożywczym jako substancja żelująca. Pozyskuje się ją z gatunków akacji rosnących w Afryce (Acacia senegal i Acacia seyal) na terenie Senegalu, Sudanu, Nigerii i Etiopii. Roślina ta występuje również na Półwyspie Arabskim. Surowiec stanowi wysuszony sok z naciętych łodyg zawierający mieszaninę polisacharydów o różnej masie cząsteczkowej (L-arabinoza, L-ramnoza, o-galaktoza i kwas D-glukuronowy). To właśnie dzięki ich zawartości guma arabska stała się składnikiem wyrobu medycznego Fiorda Max MD. Substancja ta pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie błony śluzowej jamy ustnej i przyczynia się do ukojenia podrażnień.

Formułę preparatu Fiorda Max MD 30 pastylek do ssania wzbogacono o wyciąg z porostu islandzkiego ze względu na zawarte w nim substancje śluzowe. Przyczyniają się one do ochrony uszkodzonej błony śluzowej gardła. W ten sposób pomagają odizolować ją od szkodliwych czynników środowiskowych, wpływając na zmniejszenie jej reaktywności i podrażnienia. Porost islandzki dostarcza również kwasy porostowe o właściwościach antybakteryjnych, co poprawia właściwości produktu Fiorda Max MD.

Na co jest Fiorda Max MD?

Wyrób medyczny Fiorda Max MD 30 pastylek do ssania opracowano z myślą o łagodzeniu podrażnień błony śluzowej gardła. W preparacie znajdują się wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, które wykazują właściwości ochronno-nawilżające. Po produkt Fiorda Max MD możesz sięgnąć np. przy infekcjach bakteryjnych i wirusowych gardła w celu redukowania podrażnienia i dyskomfortu.


Skład

Jedna pastylka zawiera: wyciąg wodny z porostu islandzkiego, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, woda, olejek z trawy cytrynowej, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, olejek lawendowy, wosk carnauba, sukraloza. 


Jak stosować

Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków. 


Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 
Zaleca się ssać powoli 1 pastylkę, zależnie od potrzeb kilka razy na dobę. 


Przeznaczenie

Wyrób medyczny powinien być stosowany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się.

Wyrób medyczny może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.  


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku adwrażliwości (alergii) na jakikolwiek składnik zawarty w wyrobie. Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki. 
Ze względu na obecność olejków eterycznych istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. 
Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zażyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem. 
W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków. 

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla małych dzieci.


Dystrybutor

PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

Producent

Phytopharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą 


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.