Fiorda Spray, 30 ml

Marka: FIORDA
Dostępny
23,90

Klienci kupili również

O produkcie: Fiorda Spray, 30 ml

100018073

Opis

Fiorda Spray, 30 ml to preparat do jamy ustnej i gardła stosowany w celu odpowiedniego nawilżenia błon śluzowych oraz łagodzenia objawów towarzyszących stanom zapalnym, takich jak: suchość, ból i pieczenie podczas przełykania.


Właściwości

Fiorda Spray to wyrób medyczny w formie sprayu stworzony z myślą o nawilżaniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Znajduje się w praktycznym opakowaniu z funkcjonalnym dozownikiem, dzięki czemu jest łatwy w aplikacji.

Formuła wyrobu medycznego Fiorda Spray bazuje na wyciągach pozyskanych z porostu islandzkiego i prawoślazu lekarskiego. Skład wzbogacono o dodatkowe składniki nawilżające — sól sodową kwasu hialuronowego i wyciąg z aloesu.

  • Porost islandzki i prawoślaz lekarski zawierają liczne substancje śluzowe, które pomagają zabezpieczać błony śluzowe gardła i jamy ustnej. W ten sposób przyczyniają się do złagodzenia dyskomfortu spowodowanego chrypką, suchym kaszlem lub stanem zapalnym.
  • Kwas hialuronowy wraz z aloesem odpowiadają za wsparcie nawilżania śluzówki jamy ustnej i gardła, tym samym zabezpieczając je przed nadmiernym wysuszeniem i wspomagając zachowanie ich prawidłowego funkcjonowania.

Preparat Fiorda Spray można stosować w celu łagodzenia dolegliwości towarzyszących stanom zapalnym, a także infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Po produkt warto sięgnąć również przy suchości śluzówki spowodowanej długotrwałym narażeniem gardła i jamy ustnej na szkodliwe czynniki środowiskowe (zanieczyszczenia, dym, smog, pyłki, kurz, dym papierosowy) lub wielogodzinnym przebywaniem w klimatyzowanych bądź ogrzewanych pomieszczeniach o niskiej wilgotności.

Jak działa Fiorda Spray?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Fiorda Spray wspierają utrzymanie optymalnego nawilżenia błony śluzowej gardła i jamy ustnej.

Kiedy brać Fiorda Spray?

Sięgnij po spray, jeśli odczuwasz suchość, drapanie, ból i pieczenie błon śluzowych jamy ustnej i gardła podczas przełykania. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 1. roku życia i osób dorosłych.

Jak długo można stosować Fiorda Spray?

Jeśli po 7 dniach dolegliwości nie złagodnieją lub całkowicie nie ustąpią, skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Fiorda Spray w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem preparatu Fiorda Spray skonsultuj się z lekarzem.


Skład

Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda. 


Jak stosować

Wyrób do stosowania wyłącznie w jamie ustnej i gardle. 


Dzienne spożycie

+1-3 lat - 1-2 dozy preparatu do 3 razy dziennie;  
4-12 lat: 1-2 dozy preparatu do 4 razy dziennie;  
+ 12 lat i dorośli: 2-6 doz preparatu od 3 do 6 razy dziennie.  

W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem. 


Przeznaczenie

Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.  


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, w temperaturze poniżej 25˚C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Waga

objętość netto: 30 ml

Dystrybutor

PHYTOPHARM KLĘKA S.A.

Producent

Phytopharm Klęka S.A.,
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.