Fiorda Spray, 30 ml

Marka: FIORDA
Dostępny
22,63

O produkcie

100018073

Wyrób medyczny Fiorda spray to spray do jamy ustnej i gardła.

Właściwości

Wyrób medyczny Fiorda® spray zawiera porost islandzki oraz prawoślaz, które są bogate w substancje śluzowe, tworzące powłokę ochronną dla błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Dzięki temu wyrób łagodzi uczucie dyskomfortu towarzyszące stanom zapalnym oraz uczucie drażnienia przez czynniki zewnętrzne.
Dodatkowe składniki: kwas hialuronowy oraz aloes, nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła, chroniąc je przed nadmiernym wysuszeniem i zapewniając jednocześnie utrzymanie ich prawidłowych funkcji.
Wyrób może być stosowany wspomagająco w czasie trwania infekcji bakteryjnych i wirusowych jamy ustnej i gardła. Po przebytych chorobach i zabiegach, np. anginie, w celu łagodzenia podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Skład

składniki: Ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z korzenia prawoślazu, sól sodowa kwasu hialuronowego, ekstrakt z aloesu, kwas L-askorbinowy, chlorek benzalkoniowy, mentol, ksylitol, gliceryna, aromat cytryny z limetką, woda.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1-3 lat - 1-2 dozy preparatu do 3 razy dziennie;
4-12 lat: 1-2 dozy preparatu do 4 razy dziennie;
+ 12 lat i dorośli: 2-6 doz preparatu od 3 do 6 razy dziennie.
W przypadku utrzymywania się objawów dłużej niż przez okres 7 dni lub w przypadku nasilenia objawów w trakcie stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeznaczenie

Wyrób polecany jest osobom, które odczuwają:
-dyskomfort wywołany wzmożonym oddychaniem przez usta, zarówno u dzieci jak i dorosłych, np. podczas niedrożności nosa oraz uprawiania sportu,
-drapanie w gardle,-suchość w gardle wywołaną przez niekorzystne czynniki zewnętrze (np. zanieczyszczone powietrze dymem, smogiem, pyłkami, kurzem czy dymem papierosowym, a także przebywanie w suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach) oraz nadużywanie leków wysuszających błonę śluzową (np. leki przeciwhistaminowe, krople do nosa),
-podrażnienie wywołane chrypką i suchym kaszlem,
-ból i pieczenie podczas przełykania.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w pozycji pionowej, w temperaturze poniżej 25˚C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Waga

objętość netto: 30 ml

Producent

Phytopharm Klęka S.A.,
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.