FixSin, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 saszetek

  • Zestaw zapasowy do przygotowania zawiesiny do płukania nosa i zatok.
Dostępny
22,54

O produkcie: FixSin, zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, 30 saszetek

100002136

Opis

Zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok.

Właściwości

FixSin to saszetki z proszkiem do sporządzania roztworu, który może być stosowany w połączeniu z butelką wchodzącą w skład podstawowego zestawu. Zawiera składniki wspierające oczyszczanie nosa i zatok z zalegającego śluzu i nadmiernej wydzieliny. Substancje te pomagają ograniczyć gromadzenie się czynników, które wpływają na powstawanie infekcji.

Chlorek sodu zastosowany w produkcie Fixsin ma postać proszku, niezbędnego do sporządzenia roztworu z wodą. Substancja ta pomaga udrożnić nos i zatoki z zalegającej wydzieliny. Wspiera walkę z czynnikami chorobotwórczymi, które gromadzą się w nosie i wpływają na powstawanie infekcji. Zawartość saszetki nie może być łączona z gorącą i wrzącą wodą, a także cieczą nieprzefiltrowaną. Do sporządzenia roztworu należy użyć butelki z podstawowego zestawu.

Produkt Fixsin jest bezpieczny dla dzieci powyżej 4. roku życia. W przypadku młodszych pacjentów konieczne jest skonsultowanie chęci stosowania preparatu z lekarzem. U dzieci produkt powinien być używany pod kontrolą osoby dorosłej.

Jak często stosować Fixsin?

Płukanie zatok i nosa należy przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Kiedy stosować Fixsin?

Produkt Fixsin może być stosowany w celach prewencyjnych i w walce z już istniejącymi dolegliwościami. Wskazaniem do użycia preparatu jest zapalenie zatok przynosowych, nieżyt, zabiegi chirurgiczne w obrębie nosa i zatok oraz chęć zachowania codziennej higieny. Płukanie należy wykonywać najpóźniej na godzinę przed snem.

Czy stosowanie Fixsin w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Preparat Fixsin może być stosowany przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Fixsin?

Z preparatu Fixsin nie powinny korzystać osoby, które borykają się z całkowicie zablokowaną przegrodą nosową lub infekcją ucha. Przeciwwskazaniem jest też nadwrażliwość na chlorek sodu. Pacjenci, którzy przeszli operację ucha, powinni skonsultować chęć stosowania produktu z lekarzem.


Skład

100% chlorek sodu

Jak stosować

Płukanie należy przeprowadzić najpóźniej na godzinę przed snem. Każdorazowo przed przystąpieniem do płukania sprawdzić temperaturę wody.
Jedna saszetka FIXSIN w połączeniu z 240 ml wody tworzy roztwór do płukania nosa i zatok.

Dzienne spożycie

Płukanie przeprowadzać 1-2 razy dziennie lub według wskazań lekarza. Godzinę po płukaniu nie należy wychodzić na zewnątrz (przy temp. poniżej 19°C).

Przeznaczenie

Zestaw uzupełniający zaleca się stosować w celu prewencyjnej objawowej lub pooperacyjnej pielęgnacji nosa i zatok, głównie w przypadku:
- zapalenia zatok przynosowych
- przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok
- dla utrzymania higieny nosa i zatok
- nieżytu nosa różnego pochodzenia

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.

Waga

30 saszetek.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea
Elizówka 65, Hala 1
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Wyrób medyczny

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"data-content-type":"html","data-appearance":"default","data-element":"main","data-decoded":"true","children":[{"html":"Zestaw uzupe\u0142niaj\u0105cy do p\u0142ukania nosa i zatok.","tag":"none"}],"tag":"div","style":""}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.