Flegamina o smaku malinowym, bromhexini hydrochloridum 4mg/5ml syrop, 200 ml

Dostępny
20,53
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002153

Flegamina o smaku malinowym w postaci syropu zawiera substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych.

Ciąża

Ciąża: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Karmienie piersią: Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Lek do stosowania doustnego.
Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania, lek najczęściej stosuje się:
dzieci od 7 do 10 lat: 5 ml syropu (1 łyżeczka do herbaty) 3 razy na dobę.
dorośli i dzieci powyżej 10 lat: 10 ml syropu (2 łyżeczki do herbaty) 3 razy na dobę.

Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, co 8 godzin, po posiłku.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Dystrybutor

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa

Skutki uboczne

Podczas stosowania leku, zwłaszcza długotrwałego, mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zmniejszenie ciśnienia krwi, senność, bóle i zawroty głowy, przemijające zwiększenie aktywności aminotransferaz w surowicy krwi, wysypka skórna, świąd. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje alergiczne w tym ciężkie reakcje alergiczne, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy.

Działanie

Lek ten ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Teva Operations

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Flegamina:
- jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników produktu
- u dzieci w wieku poniżej 7 lat ze względu na zawartość alkoholu.

Skład

(5 ml syropu):
Substancja czynna: 4 mg bromoheksyny chlorowodorek;
Substancje pomocnicze: glukoza jednowodna, propylu hydroksybenzoesan, etanol 96%, mentol, aromat eukaliptusowo-miętowy płynny, błękit patentowy, kurkuma, kwas solny, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, również w niedawnej przeszłości, oraz takich, które pacjent zamierza przyjmować w przyszłości.

Stosowanie leku u dzieci

Od 7 roku życia

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.