Flexus, 60 kapsułek

Suplement diety w postaci doustnych tabletek z kolagenem i witaminą C.

Wielkość opakowania - kapsułki
Dostępny
49,09

Klienci kupili również

O produkcie: Flexus, 60 kapsułek

100019444

Opis

Flexus to preparat, który pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki (witamina C).

Właściwości

Flexus w kapsułkach to suplement diety, który wspomaga zachowanie ruchomości i elastyczności stawów oraz regenerację powierzchni stawowych. Produkt dostarcza składników występujących naturalnie w chrząstce stawowej oraz otaczającej ją mazi.

Zaburzenia odbudowy chrząstki związane są np. z procesem starzenia się organizmu, zbyt dużym lub zbyt małym obciążeniem stawów, a także czynnikami genetycznymi. Do tej pory udało się zidentyfikować ponad 83 geny potencjalnie odpowiedzialne za zmniejszoną regenerację stawów*.

* http://www.flexusnastawy.pl/stawy/

Co zawiera i jak działa Flexus?

W jednej kapsułce Flexus znajduje się:

  • BioCell Collagen® – 500 mg,
  • witamina C – 40 mg.

BioCell Collagen® to naturalna, opatentowana substancja wytwarzana dzięki nowoczesnej technologii. Skład tego innowacyjnego składnika wygląda następująco**:

  • zhydrolizowany kolagen typu II (62,7%),
  • siarczan chondroityny (20%),
  • kwas hialuronowy (10%),
  • siarczan glukozaminy (3,8%),
  • białka macierzy chrząstek, siarczan keratyny i inne proteoglikany (3,5%).

Preparat Flexus zawiera podstawowe składniki budulcowe chrząstki stawowej oraz wspomagające jej naturalną regenerację. Kolagen typu II stanowi 70% chrząstki stawowej***, zapewniając jej amortyzację, wytrzymałość i elastyczność. Dzięki procesowi hydrolizacji długie łańcuchy tego białka zostają pocięte na mniejsze, bardziej dostępne dla organizmu fragmenty. Z kolei witamina C uczestniczy w biosyntezie kolagenu i innych procesach enzymatycznych.

Poza tym w kapsułkach suplementu znajdują się składniki występujące naturalnie w galaretowatej mazi wypełniającej jamę stawową. Siarczan chondroityny to związek chemiczny z grupy glikozaminoglikanów, które tworzą z białkami proteoglikany – ważny składnik substancji pozakomórkowej w chrząstce stawowej, nadający jej odpowiednie właściwości mechaniczne. Kwas hialuronowy w połączeniu z innymi związkami chemicznymi również tworzy substancję pozakomórkową oraz maź stawową. Za to glukozamina to aminocukier niezbędny do produkcji proteoglikanów i polisacharydów w mazi stawowej.

** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/90721,Flexus-kapsulki

*** http://www.flexusnastawy.pl/kolagen/

Kiedy stosować Flexus?

Suplement należy stosować w celu uzupełnienia codziennej diety w składniki potrzebne do właściwego funkcjonowania stawów.

Czy można stosować Flexus w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma dostępnych informacji na temat bezpieczeństwa tego preparatu dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przed rozpoczęciem suplementacji takie kobiety powinny skonsultować się z lekarzem.

Czy są skutki uboczne stosowania suplementu diety Flexus?

Nie ma dostępnych danych na temat możliwych działań niepożądanych preparatu.


Tabela

Skład Zalecana dzienna porcja
2 kapsułki (1,58g)
BioCell Collagen®
w tym:
- kolagen typu II
- siarczan chondroityny
- kwas hialuronowy
- inne proteoglikany
1000 mg

600 mg
200 mg
100 mg
30 mg
Witamina C 80 mg (100% RWS)

Skład

Składniki: BioCell Collagen® (naturalna, opatentowana substancja, otrzymywana nowoczesną technologią, zawierająca kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, inne proteoglikany), otoczka kapsułki (żelatyna, barwnik – dwutlenek tytanu), substancje przeciwzbrylające – węglan wapnia i siarczan wapnia, kwas L-askorbinowy (witamina C), substancje przeciwzbrylające, sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Doustnie, popijając szklanką wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki raz dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Produkt należy stosować ostrożnie w przypadku predyspozycji do tworzenia kamieni nerkowych lub u osób chorujących na kamicę nerkową.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze mniejszej niż 25º C, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

VALENTIS POLSKA Sp. z o.o.
Krakowiaków 50
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.