GAL, olej lniany do diety dr Budwig, suplement diety, 40 kapsułek elastycznych

Marka: GAL

Suplement diety z olejkiem lnianym w formie kapsułek elastycznych.

Dostępny
25,99

O produkcie: GAL, olej lniany do diety dr Budwig, suplement diety, 40 kapsułek elastycznych

100016156

Opis

GAL olej lniany do diety dr Budwig - suplement diety. Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki zawarte w oleju lnianym, to jest Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe pochodzenia roślinnego z rodziny Omega-3 i Omega-6.

Tabela

Zawartość składników na zalecaną dzienną porcję produktu kapsułka
Olej lniany, w tym: 3 g
     Kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym: 2,17 g
          Omega-3 (kwas alfa-linolenowy)ALA 1,70 g
          Omega-6 (kwas linolowy) LA 0,47 g
     Kwasy tłuszczowe jednonienasycone 0,53 g
     Kwasy tłuszczowe nasycone 0,28 g

Skład

Składniki: olej lniany zimnotłoczony, żelatyna pochodzenia zwierzęcego, substancja wiążąca (glicerol)

Jak stosować

Po ukręceniu końcówki kapsułki wycisnąć zawarty w kapsułce olej na pieczywo, do sałatek, śledzia lub surówek.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Po ukręceniu końcówki kapsułki wycisnąć zawarty w kapsułce olej na pieczywo, do sałatek, śledzia lub surówek. W celu zastosowania oleju lnianego w diecie dr Budwig, zaleca się spożywanie oleju w postaci dodatku do pasty twarogowo-jogurtowej.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w składniki zawarte w oleju lnianym, to jest Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe pochodzenia roślinnego z rodziny Omega-3 i Omega-6. Kwas alfa-linolenowy (ALA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie. Len wywiera ponadto pozytywny wpływ na prawidłową pracę układu krążenia oraz posiada właściwości antyoksydacyjne. Zamknięcie oleju lnianego w kapsułce powoduje przedłużenie jego trwałości i zapobiega utlenianiu się cennych substancji odżywczych.

Ostrzeżenia

Zmętnienie (pojawienie się osadu) w kapsułkach preparatu jest zjawiskiem naturalnym i nie stanowi wady produktu. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych oleju.


Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.


Przechowywać w temperaturze do 25ºC w suchym miejscu. Chronić przed światłem. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Otoczka kapsułki nie jest przeznaczona do spożycia.


Waga

masa netto: 120 g

Producent

S.P.R.P. GAL
61-012 Poznań
ul. Krótka 4

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.