Garnier

  (1)

Garnier to marka, która działa na rynku od 1904 roku. Firma została założona we Francji przez Alfreda Amour Garniera i jako pierwsza opatentowała tonik do twarzy bazujący na roślinnych składnikach. Obecnie produkty Garnier są dostępne na niemal całym świecie.

Sortuj według

Kosmetyki Garnier do ciała, twarzy i włosów

Garnier oferuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. To preparaty wspierające w walce z trądzikiem, oznakami zmęczenia, a także negatywnym wpływem promieniowania UV na skórę. Bazują na naturalnych składnikach – owocach, nasionach, pączkach i kwiatach. Garnier ma w swoim asortymencie serię produktów Fructis, Fructis Hair Food, Botanic Therapy, Bio, Botanical, Olia, Color Naturals, Color Sensation, Hyaluronic Care, Body Superfood oraz Hyaluronic Aloe. W skład tych linii wchodzą preparaty do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów, a także farby do samodzielnej koloryzacji. Garnier oferuje też produkty w przystępnych cenach, które łączą w sobie kilka funkcji, jak np. Garnier Skin Naturals Czysta Skóra 3 w 1 żel-peeling-maseczka.

Kosmetyki Garnier dostępne w Dr. Max bazują na składnikach pochodzenia roślinnego. Wśród nich można wyróżnić aloes pomagający złagodzić podrażnienia i nawilżyć cerę, grejpfrut i imbir wspomagające na kondycję włosów oraz miętę wspierającą w walce z problemami w obrębie skalpu. W swoich kosmetykach Garnier stosuje także kwas hialuronowy, masło shea, kwas salicylowy, oleje roślinne i wiele innych produktów pochodzenia naturalnego. Firma stworzyła również serię Garnier Bio, w skład której wchodzą produkty zawierające olej z konopi siewnej pozyskiwanej w Europie.

Kosmetyki Garnier w zgodzie z naturą

Garnier działa w zgodzie z naturą. Od lat marka ulepsza biodegradowalność formuł i tworzy opakowania z recyklingu, które nadają się do ponownego przetworzenia. Firma pozyskuje energię z odnawialnych źródeł, a następnie wykorzystuje ją w swoich zakładach produkcyjnych. Kosmetyki do pielęgnacji skóry i włosów Garnier mają Certyfikat Cruelty Free nadany w ramach programu Leaping Bunny. Firma stosuje też autorski system znakowania produktów pod względem wpływu na środowisko.

Garnier pozyskuje surowce wykorzystywane do produkcji kosmetyków z różnych części świata. To olej z konopi siewnej pochodzący z Niemiec, orzechy macadamia z australijskich lasów czy organiczny tymianek z Francji. Rośliny te są poddawane tłoczeniu na zimno lub procesowi destylacji parą wodną, w celu wydobycia z nich czystych olejków eterycznych, olejów i wyciągów.