Gastrosan fix, zioła do zaparzania, 20 saszetek

Dostępny
11,59

Klienci kupili również

O produkcie: Gastrosan fix, zioła do zaparzania, 20 saszetek

100006380

Opis

Napar z mieszanki stosuje się w łagodnych schorzeniach przewodu pokarmowego, we wzdęciach, pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Działanie

Napar z mieszanki stosuje się w łagodnych schorzeniach przewodu pokarmowego, we wzdęciach, pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Wskazania

Preparat w postaci mieszanki ziołowej stosowany w stanach skurczowych żołądka i dwunastnicy, wzdęciach. Pomocniczo w stanach zapalnych przewodu pokarmowego, w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Napar z mieszanki działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego, rozkurczająco w obrębie żołądka i jelit oraz zapobiega wzdęciom i normalizuje wydzielanie soku żołądkowego i żółci.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rumianek lub inne rośliny z rodziny Asteraceae.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem / farmaceutą.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

2 saszetki zalać 1 szklanką wrzącej wody i naparzać pod przykryciem przez około 10-15 minut. Pić 5 razy dziennie po 1 szklance ciepłego, świeżego naparu.

Skutki uboczne

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcją nadwrażliwości na rumianek (np. alergia kontaktowa). Reakcja krzyżowa może zdarzyć się u osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji anafilaktycznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku tego typu reakcji należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Skład
Koszyczek rumianku1,00 g
korzeń prawoślazu0,66 g
Liść mięty0,34 g

Producent

"Herbapol-Lublin" S.A.

Dystrybutor

"Herbapol-Lublin" S.A.
Diamentowa 25
20-471 Lublin

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.