Gastrotuss

  (9)

Gastrotuss to marka należąca do firmy DMG Italia, która pojawiła się na polskim rynku w 1993 roku. W naszym kraju produkty tego producenta są dystrybuowane przez firmę Vitamed. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą i rejestracją produktów leczniczych oraz materiałów medycznych.

Sortuj według

Preparaty na refluks Gastrotuss

Gastrotuss produkuje wyroby medyczne dla osób, które borykają się z refluksem, czyli zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku. Produkty tej marki są dostępne pod postacią syropów lub tabletek do żucia. Preparaty Gastrotuss bazują na alginianie magnezu, d-pantenolu, wodorowęglanie sodu, symetykonie i wodorotlenku sodu. Składniki te pomagają złagodzić objawy refluksu i stworzyć warstwę ochronną w układzie pokarmowym. Wyroby medyczne tej marki mogą być stosowane równolegle z innymi preparatami na problemy trawienne.

Marka Gastrotuss oferuje też linię produktów dla najmłodszych. To seria Gastrotuss Baby, przeznaczona dla niemowląt i dzieci do 12. roku życia. Preparaty te mogą być stosowane w przypadku ulewania pokarmu, chrypki refluksowej, zapalenia części nosowej i krtaniowej oraz zgagi. Produkty Gastrotuss są przeznaczone do doustnego przyjmowania – kilka razy dziennie, w zależności od wieku i masy ciała pacjenta. Preparaty Gastrotuss są dostępne w przystępnych cenach.

Preparaty Gastrotuss dla cukrzyków i osób z otyłością

W ofercie producenta można znaleźć również wyroby z serii Gastrotuss Light. To produkty, które mają mniej kalorii i nie zawierają cukru. Są przeznaczone dla osób z nadwagą i otyłością oraz diabetyków. Syrop Gastrotuss Light może być stosowany również w celach profilaktycznych. Produkt jest przeznaczony dla osób, które borykają się z gazami, wzdęciami, kaszlem, chrypką i refluksem. Może być stosowany również przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Preparaty na refluks Gastrotuss dostępne w Dr. Max nie zawierają glutenu i laktozy. Wzbogacono je substancjami słodzącymi i aromatami. Produkty te zawierają także wyciągi roślinne – z prawoślazu lekarskiego i maku polnego, co wpływa na mętną konsystencję wyrobu medycznego. W niektórych preparatach zastosowano również miód. Wyroby Gastrotuss z tym składnikiem nie są odpowiednie dla wegan. Tabletki do żucia tej marki nie zawierają żelatyny.