GLOV

  (6)

GLOV to marka założona przez dwie Polki – Monikę Żochowską i Ewę Dudzic-Filaseta. Obecnie wyroby tego producenta docierają do kobiet w ponad 60 krajach na świecie. Marka działa zgodnie z filozofią less waste, ograniczając produkcję odpadów związanych z demakijażem.

Sortuj według

Akcesoria do demakijażu i kosmetyki GLOV

GLOV produkuje akcesoria do demakijażu, które przyspieszają usuwanie kosmetyków kolorowych z twarzy. Produkty te są przeznaczone co codziennej pielęgnacji, a także używania na wyjazdach. Kultowym wyrobem marki jest rękawiczka do demakijażu wielokrotnego użytku, która nie wymaga stosowania detergentów. Produkt ten wchodzi w skład zestawów podróżnych do cery mieszanej GLOV Travel Set. Można go kupić również osobno. Marka produkuje też kremy do twarzy, masła do ust i inne kosmetyki pielęgnacyjne.

Wszystkie produkty GLOV powstają we współpracy z niezależnymi jednostkami badawczymi naukowymi oraz ekspertami w branży kosmetologicznej. Przechodzą liczne badania w instytutach badawczych i laboratoriach. Są poddawane testom dermatologicznym, hipoalergicznym i laboratoryjnym. Marka GLOV zdobyła wiele wyróżnień na rynku kosmetycznym. To Allure Beauty Expert, Glamour Glammies, Presidential Award oraz Deloitte Technology Fast 500. Producent tworzy swoje wyroby w zgodzie ze środowiskiem. Produkty GLOV mają certyfikaty ekologiczne – Vegan i Cruelty Free. Oznaczają one brak dodatku substancji pochodzenia zwierzęcego i nieprzeprowadzanie testów na zwierzętach.

Ekologiczne akcesoria kosmetyczne GLOV

Akcesoria do demakijażu GLOV stanowią alternatywę dla kosmetyków chemicznych, dzięki czemu pomagają ograniczyć zanieczyszczenie środowiska i zużycie płatków kosmetycznych. Mogą być stosowane codziennie przez nawet 3 miesiące. Następnie można wykorzystać je do sprzątania, minimalizując zużycie środków czystości i wody. Sprawdzają się podczas czyszczenia samochodów, butów czy zmywania farby z ciała.

Produkty GLOV dostępne w Dr. Max są pozbawione substancji toksycznych i niebezpiecznych dla środowiska, a także metali ciężkich i barwników. Mogą być poddawane recyklingowi materiałowemu, stając się nowym produktem. Ze zużytych rękawic GLOV powstają m.in. ławki ogrodowe i parkowe, donice, lapy uliczne czy stoły ogrodowe. Produkty wielokrotnego użytku GLOV są dostępne w przystępnych cenach.