Accu-Chek Active, glukometr, 1 szt.

Dostępny
113,98

O produkcie

100033390

Accu-Chek Active, glukometr, 1 szt. to urządzenie do pomiaru glukozy we krwi. 

W zestawie znajduje się:

 • glukometr,
 • nakłuwacz Accu Chek Fastclix,
 • 1 bębenek z 6 lancetami Accu Chek Fastclix,
 • 10 testów paskowych Accu Chek Active,
 • poręczne etui,
 • pełna i kieszonkowa instrukcja obsługi.

Właściwości

Glukometr Accu-Chek Active to sprzęt medyczny przeznaczony nie tylko dla diabetyków, ale wszystkich osób, które chcą kontrolować poziom glukozy we krwi. Urządzenie zapewnia szybki i miarodajny pomiar.

Jak działa Glukometr Accu-Chek Active?

Wyrób medyczny Accu-Chek Active zawiera:

 • glukometr z baterią,
 • nakłuwacz FastClix,
 • bębenek z 6 lancetami Accu-Chek FastClix,
 • 10 pasków testowych,
 • etui,
 • instrukcję obsługi (wersja pełna i kieszonkowa).

Glukometr Accu-Chek Active zapewnia prawie bezbolesne ukłucie (opuszka palca). Do badania wystarczy niewielka ilość krwi. Wynik (podawany w mg/dL) poziomu glukozy wyświetla się na ekranie w ciągu ok. 5 sekund. Specjalnie opracowany algorytm zapamiętuje średnie wartości oznaczeń z 7, 14, 30 i 90 dni, co znacznie ułatwia monitorowanie leczenia cukrzycy. Do opakowania dołączone jest złącze USB, co pozwala na szybkie przesyłanie danych wprost do komputera. Duży, czytelny wyświetlacz umożliwia łatwe odczytanie rezultatu pomiaru. Urządzenie zapamiętuje ok. 500 wyników pomiarowych.

Glukometr Accu-Chek Active sam informuje użytkownika o przeterminowaniu testu paskowego.

Jak używać Glukometru Accu-Chek Active?

Stosowanie glukometru jest proste, a sam test można przeprowadzić w kilka minut.

 1. Wyjmij test paskowy z fiolki w taki sposób, aby pomarańczowe pole skierowane było ku górze. Następnie ostrożnie wsuń go do prowadnicy, zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałki. Prawidłowe umieszczenie paska uruchomi glukometr.
 2. Na ekranie pojawi się symbol testu paskowego, a obok niego migająca kropla krwi, co świadczy o konieczności naniesienia materiału biologicznego na pasek.
 3. Nakłuj uprzednio zdezynfekowany palec i nałóż kroplę krwi na środek pomarańczowego pola.
 4. Poczekaj ok. 5 sekund na uzyskanie wyniku.
 5. Po wyjęciu paska testowego glukometr Accu-Chek Active wyłączy się automatycznie.
 6. Pomiar zostanie zapisany w pamięci urządzenia.

Kroplę krwi można również nałożyć poza aparatem pomiarowym. Pasek testowy można wyjąć, a materiał biologiczny umieścić na pasku i całość włożyć do aparatu. Na wynik należy wówczas poczekać ok. 20 sekund.

Wiarygodność wyniku można skontrolować wzrokowo. W tym celu należy porównać kolor okrągłego okienka kontrolnego na odwrocie paska testowego ze skalą barwną znajdującą się na etykiecie pojemnika z paskami testowymi.

Wyniki pomiarów poziomu glukozy we krwi należy regularnie konsultować z lekarzem.

Jak stosować

Pomiar

Wyjmij test paskowy z fiolki od razu ja zamknij. Trzymaj pasek testowy w ten sposób, aby pomarańczowe pole testowe było skierowane ku górze. Ostrożnie wsuń test paskowy do prowadnicy paska zgodnie z kierunkiem strzałek, aż usłyszysz kliknięcie. To oznacza, że test paskowy znalazł się na właściwym miejscu. Wsunięcie paska do prowadnicy automatycznie włącza aparat.

Po krótkim teście wyświetlacza oraz sprawdzeniu numeru kodu (powinien on odpowiadać kodowi na fiolce z testami), na wyświetlaczu pojawi się symbol testu paskowego i migającej kropli krwi. Nałóż kroplę krwi na środek pomarańczowego pola i cofnij palec. Wynik otrzymasz po 5 sekundach.

Aparat wyłączy się automatycznie po wyjęciu paska testowego. Wynik z datą i godziną pomiaru zostanie automatycznie zachowany w pamięci.

Nakładanie krwi poza aparatem pomiarowym

Wyjmij pasek testowy z aparatu, kiedy zostanie wyświetlony symbol paska testowego i migającej kropli krwi. Nałóż krew na pasek testowy i włóż go z powrotem do aparatu w ciągu ok. 20 sek.

Wzrokowe sprawdzenie wiarygodności wyniku testu

Sprawdź kolor okrągłego okienka kontrolnego znajdującego się na odwrocie paska testowego.

Porównaj kolor tego okienka ze skalą barwną na etykiecie pojemnika z paskami testowymi w celu sprawdzenia wiarygodności uzyskanego wyniku. Pamiętaj: decyzje o leczeniu powinny być podejmowane tylko na podstawie wyników wyświetlonych przez aparat pomiarowy.

 

Producent

Roche Diagnostics GmbH
Sandhofer Str. 116, 68305 Mannheim

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.