Hascofungin 10 mg/ml - płyn do stosowania na skórę w leczeniu miejscowego grzybic skóry, 30 ml

Dostępny

15,59
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100002421

Hascofungin 10 mg/ml to płyn do stosowania na skórę w leczeniu miejscowego grzybic skóry.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Zwykle lek nanosi się na zmienione chorobowo miejsca na skórze i wokół nich 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Leczenie należy prowadzić do ustąpienia zmian chorobowych, zwykle od 2 do 4 tygodni, a w przypadku grzybicy stóp przez miesiąc lub dłużej. Jeśli zmiany nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A., 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242 E

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Rzadko mogą wystąpić: podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie lub świąd.

Działanie

Substancją czynną leku Hascofungin w postaci płynu do stosowania na skórę (cyklopiroks z olaminą), działa przeciwgrzybiczo niszcząc komórki grzybów chorobotwórczych i drożdżaków wywołujących choroby skóry gładkiej i owłosionej, a także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości należy przerwać leczenie. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować w okolicy oczu.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Skład

Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą. 1 ml płynu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: alkohol izopropylowy, makrogol 400, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Wskazania

Leczenie miejscowe wszystkich postaci grzybicy skóry:
- kandydozy skóry (zakażenie drożdżakami występujące zwykle między palcami stóp, pod piersiami i między fałdami skóry);
- grzybicy ciała, podudzi, pachwin, stóp (pomiędzy palcami jednej lub obu stóp, czasem na podeszwie lub bocznych stronach stóp);
- łupieżu pstrego (żółtobrunatne plamy występujące zwykle na skórze klatki piersiowej).