Heel Viburcol, lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci, 6 czopków

Marka: HEEL

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

O produkcie: Heel Viburcol, lek działający wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci, 6 czopków

100002449

Opis

Viburcol jest lekiem homeopatycznym stosowanym wspomagająco w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci przebiegających z gorączką lub bez gorączki, występujących w przebiegu np. ząbkowania, kolki niemowlęcej lub przeziębienia.

Wskazania

Lek jest przeznaczony dla dzieci w wieku od od 3 miesięcy do 12 lat.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma stwierdzoną nadwrażliwość na: którąkolwiek substancję czynną lub pozostałe składniki leku. Rumianek lub rośliny z rodziny złożonych.

Stosowanie leku u dzieci

Lek jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach , które pacjent planuje przyjmować. Nie są znane przypadki wzajemnego oddziaływania między podawanym odbytniczo lekiem Procto-Hemolan, a innymi lekami.

Ciąża

Lek nie jest przeznaczony do stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek należy stosować doodbytniczo. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 12 lat to od 1 do 4 czepków na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat powinny przyjmować od 1 do 3 czopków na dobę. Dzieciom w przedziale od 1 do 6 lat zaleca się spożycie od 1 do 2 czopków. Niemowlęta poniżej 1 roku życia 1 czopek na dobę. Niemowlęta w wieku od 3 do 6 miesięcy 0 według wskazań lekarza. Nie stosować u dzieci poniżej 3 miesiąca życia. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Viburcol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne lub biegunka.

Skład

1 czopek(1,1 g) zawiera: Substancje czynne: Chamomilla recutita D4 1,1 mg, Atropa belladonna D4 1,1 mg, Plantago major D4 1,1 mg, Pulsatilla pratensis D4 2,2 mg, Calcium carbonicum hahnemanni D8 4,4 mg. Substancje pomocnicze: tłuszcz obojętny.

Producent

Biologische Heilmittel

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu