Hemorigen, 50 mg, 30 tabletek

Dostępny
15,92

Klienci kupili również

O produkcie: Hemorigen, 50 mg, 30 tabletek

100007859

Opis

Hemorigen, 50 mg, 30 tabletek jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.


Wskazania

Lek stosowany tradycyjnie we wspomagającym leczeniu drobnych stłuczeń i podbiegnięć krwawych (siniaków) powstałych w wyniku łagodnych urazów.


Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Hemorigen

Z uwagi na nieznany mechanizm działania Hemorigenu nie zaleca się stosowania go u pacjentów z zakrzepicą i osób z chorobą zakrzepową żył. Osoby z żylakami, żylakami odbytu oraz z przewlekłą niewydolnością żylną mogą stosować lek wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować Hemorigenu przy nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Z uwagi na przynależność przymiotna do rodziny Złożonych (Asteraceae, Compositae) u chorych z uczuleniem na pyłki roślin z tej rodziny, Hemorigen należy stosować ostrożnie.

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.


Stosowanie leku u dzieci

Brak danych klinicznych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci. Nie zaleca się stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Dotychczas nie opisano interakcji z innymi lekami.

Ciąża

Ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Dawkowanie

Dorośli: doustnie - 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, nie dłużej niż 3 - 4 dni.

Skutki uboczne

Dotychczas nie obserwowano działań niepożądanych.Jednak, jak każdy lek, Hemorigen może powodować działania niepożądane. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.


Skład

1 tabletka zawiera 50 mg wyciągu gęstego z ziela przymiotna kanadyjskiego ( Erigeroni canadensis herbae extractum spissum) DER  30-40:1, ekstrahent - etanol 96 % v/v

Substancje pomocnicze: sacharoza, skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian


Producent

Nazwa i adres: Wrocławskie Zakłady Zielarskie „HERBAPOL” S.A.

ul. Św. Mikołaja 65/68,  50-951 Wrocław


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.