Hemorol, 12 czopków

Dostępny
19,93

O produkcie: Hemorol, 12 czopków

100002457

Opis

Nazwa Hemorol
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać czopki
Wielkość opakowania 12 sztuk
Działanie/właściwości
  • znieczulające
  • przeciwzapalne
  • ściągające
  • rozkurczające

Hemorol, 12 czopków to preparat stosowany tradycyjnie przeciw dolegliwościom towarzyszącym żylakom odbytu.


Działanie

Czopki Hemorol powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Produkt zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym.


Wskazania

Stosowany także w przewlekłych stanach zapalnych błony śluzowej odbytu oraz podrażnieniach i pęknięciach śluzówki odbytu,

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Hemorol
- Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego.
- Jeśli pacjent ma uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny Asteraceae dawniej Compositae (Złożone).
- W przypadku choroby nowotworowej jelita grubego.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku stwierdzenia krwi w stolcu należy skonsultować się z lekarzem.
W przypadkach dużych guzków krwawniczych, po podaniu czopka (ok. 5-10 min) może wystąpić uciskowa bolesność, ustępująca po rozpuszczeniu się czopka.
W przypadku braku działania lub zaostrzenia objawów chorobowych należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.
Podczas stosowania miejscowo produktów zawierających benzokainę istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia methemoglobinemii. Objawy methemoglobinemii (blady lub szaroniebieski kolor skóry, warg oraz płytek paznokci, duszność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, przyspieszona praca serca) mogą pojawić się w ciągu kilku minut do jednej lub dwóch godzin po zastosowaniu benzokainy, po podaniu jedno lub wielokrotnym. W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych objawów należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.


Stosowanie leku u dzieci

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji produktu leczniczego Hemorol z innymi lekami.
Dotąd nie zgłoszono przypadków interakcji.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia działania poronnego wyciągu z ziela żarnowca, Hemorol nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.
Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku Hemorol w tym okresie.
Wpływ na płodność nie jest znany.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Dorośli - 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia.

Czas trwania leczenia
Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. W przypadku braku poprawy zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Sposób podania
Przed użyciem należy rozerwać trójkątny koniec folii, wyjąć czopek z blistra i wprowadzić do odbytnicy.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Hemorol
W przypadku zastosowania większej dawki preparatu albo zastosowania niezgodnego z podanym sposobem użycia należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przerwanie stosowania leku
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.


Skutki uboczne

Dotychczas nie raportowano działań niepożądanych podczas stosowania produktu leczniczego Hemorol. Jednak jak każdy lek, Hemorol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Możliwe działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z klasyfikacją narządów i układów wg MedDRA oraz częstością występowania: częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: methemoglobinemia – częstość nieznana.
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne (duszność, choroba Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny) - częstość nieznana.


Skład

Substancjami czynnymi w jednym czopku (2 g) są:
- Benzocainum - 100 mg
- Wyciąg gęsty złożony z ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika i ziela krwawnika (Extractum compositum spissum (4:1 )ex: Cytisi scoparii herba, Hippocastani cortice, Tormentillae rhizomate, Millefolii herba) - 80 mg (ekstrahent: etanol 40% V/V)
- Wyciąg gęsty z kwiatu rumianku (Matricariae extractum spissum) (3:1) - 50 mg (ekstrahent: woda oczyszczona)
- Wyciąg gęsty standaryzowany z korzenia pokrzyku (Belladonnae radicis extractum spissum normatum): od 11,12 mg do 20 mg wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku (4:1) (Belladonnae radicis extractum spissum (4:1)) - 20 mg (ekstrahent etanol 70 % (V/V) i od 0 mg do 8,88 mg glicerolu)
Substancje pomocnicze to: glicerol i tłuszcz stały.


Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
50-951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.