Heparin-hasco Forte, Heparinum natricum, 1000 j.m./g, żel, 35 g

Dostępny
25,39

O produkcie

100002462

Lek HEPARIN-HASCO forte wskazany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych.

Działanie

Wspomagająco: stany po urazach tkanek miękkich (obrzęki, stłuczenia, krwiaki), stany po urazach sportowych (naciągnięcia mięśni, ścięgien, więzadeł, skręcenia, zwichnięcia), zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, stany zapalne żył kończyn dolnych i żylaków, zapalenia żył po wstrzyknięciach.

Wskazania

Lek HEPARIN-HASCO forte wskazany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych:
- zapalenie żył,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- żylaki kończyn dolnych,
- obrzękach, stłuczeniach, krwiakach podskórnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Łatwo krwawiące zmiany skórne. Otwarte i sączące rany. Błony śluzowe i okolice oczu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leki przeciwzakrzepowe podawane ogólnie lub u pacjentów ze skazą krwotoczną mogą nasilać działanie przeciwzakrzepowe preparatu.
Wskazane jest kontrolowanie parametrów krzepnięcia krwi oraz wyglądu skóry.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty. Heparyna stosowana miejscowo w postaci żelu tylko nieznacznie wchłania się do krwiobiegu.
Ze względu na niskie stężenie heparyny w osoczu interakcje z innymi lekami są nieznaczne. Jedynie u pacjentów ze skazą krwotoczną długotrwałe stosowanie leku na dużych powierzchniach skóry jednocześnie z lekami przeciwzakrzepowymi może nasilić działanie
przeciwzakrzepowe. Wskazane jest kontrolowanie wskaźników krzepnięcia krwi.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Heparyna nie przenika do mleka kobiet karmiących piersią, jednak w okresie karmienia piersią lek należy stosować ostrożnie i w przypadkach zdecydowanej konieczności.

Dawkowanie

Rozprowadzić równomiernie cienką warstwę żelu po zmienionym chorobowo miejscu 2-3 razy dziennie. Nie stosować na błony śluzowe i w okolicy oczu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne

Skórne reakcje alergiczne (w tym zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie, rumień). Preparat odstawić w momencie wystąpienia zmian skórnych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Skład

1 g żelu zawiera heparyna sodowa 1000 j.m.
Substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, Polisorbat 20, aromat różany AR 0287, woda oczyszczona.

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

Dystrybutor

CF HASCO-LEK Sp. z o.o.
ul. Żmigrodzka 242F
51-131 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.