Herbion na kaszel mokry, syrop ułatwiający odkrztuszanie na kaszel mokry, 150 ml

Dostępny
12,45

O produkcie: Herbion na kaszel mokry, syrop ułatwiający odkrztuszanie na kaszel mokry, 150 ml

100008870

Opis

Lek Herbion na kaszel mokry jest to produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu produktywnego (mokrego).

DziałanieWskazania

Herbion na kaszel mokry zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu. Herbion na kaszel mokry jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym jako środek wykrztuśny w przypadku kaszlu produktywnego (mokrego)

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Herbion na kaszel mokry
- jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z liści bluszczu, na inne rośliny z rodziny Araliaceae (rodzina botaniczna do której należy bluszcz) lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat ze względu na ryzyko pogorszenia się objawów ze strony układu oddechowego. U dzieci w wieku od 2 do 4 lat z długotrwałym lub nawracającym kaszlem należy skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Nie stwierdzono wpływu leku na działanie innych leków.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ze względu na niewystarczające dane dotyczące stosowania suchego ekstraktu z liści bluszczu u kobiet w ciąży i karmiących piersią, lek Herbion na kaszel mokry nie jest zalecany podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek Herbion na kaszel mokry należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia wynosi od 5 do 7,5 ml syropu dwa razy dziennie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dzieci od 6 do 12 lat wynosi 5 ml syropu dwa razy dziennie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dzieci od 2 do 5 lat wynosi 2,5 ml syropu dwa razy dziennie.
Stosowanie u dzieci poniżej 2 roku życia jest przeciwwskazane.Syrop należy przyjmować rano i wczesnym popołudniem. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.
Stosując lek Herbion na kaszel mokry zalecane jest picie dużych ilości wody lub innych ciepłych napojów bezkofeinowych.
Jeśli objawy podczas stosowania leku, utrzymują się dłużej niż 7 dni należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Częstość możliwych działań niepożądanych wymieniono poniżej
Często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 osób):
- nudności, wymioty, biegunka.
Niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 osób):
- reakcje alergiczne objawiające się pokrzywką, wysypką, rumieniem oraz trudnością w oddychaniu.

Skład

- Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści bluszczu. 1 ml syropu zawiera 7 mg suchegowyciągu z liści bluszczu (Hedera helix L., folium) (5–7,5:1). Ekstrahent: Etanol 30% (m/m).
- Pozostałe składniki to sorbitol ciekły (niekrystalizujący) (E420), glicerol (E422), benzoesan sodu (E211), kwas cytrynowy jednowodny (E330), substancja smakowo-zapachowa Lemon balm Flavour: zawiera również, etanol, woda oczyszczona.

Producent

KRKA D.D. NOVO MESTO

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.